سلامت و پزشکی

افتتاح بخش بیماران بین‌الملل ( آی پی دی ) تا ساعاتی دیگر

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان از افتتاح بخش بیماران بین‌الملل ( آی پی دی ) در بیمارستان آتیه تا ساعاتی دیگر خبرداد.

دکتر علیرضا صفری در گفت و گو با همدان‌آنلاین با بیان اینکه بخش لنژری این بیمارستان نیز در همین زمان افتتاح خواهد شد، مطرح کرد: 7تخت به بیمارستان آتیه برای بیماران بین‌الملل اضافه شده است؛ لازم به ذکر است در بخش آی پی دی بیمارستان با هزینه کمتر به بیماران خارج از استان خدمات ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به هزینه‌ای نزدیک بر ۷۵۰ میلیون تومانی برای راه‌انداری بخش بین‌الملل بیمارستان آتیه، گفت: بهترین امکانات و شرایط برای این بخش از بیمارستان آتیه فراهم شده است؛ همچنین بازسازی بخش اطفال بیمارستان آتیه در حال انجام بوده و در فرصت مناسبی آن را نیز افتتاح خواهیم کرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه این سازمان به حوزه درمان نگاه ویژه‌ای دارد، افزود: در حوزه درمان مردم رضایت‌مندی بالایی داشته و این میزان بیش از 90 درصد می‌رسد.

دکتر صفری با اشاره به اینکه ۹ هزار و ۳۴۱ تخت فعال در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۰۰ تخت فعال متعلق به تامین اجتماعی استان است، اظهار کرد: ضریب اشغال تخت نسبت به بیمه‌شدگان در کشور ۷۳.۵ و در استان ۷۷.۶ درصد است که ۴ درصد بیشتر را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه متوسط اقامت بیمار در بیمارستان‌های کشور ۲.۷ و در استان ۲.۴ بوده است، گفت: در بین یک‌هزار مرگ و میر بیمارستانی ۸.۱ درصد گزارش کشوری است که این میزان در استان ۵.۳ درصد عنوان شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان همدان با اشاره به فعالیت ۲۲ بیمارستان در سطح استان گفت: از لحاظ درصد اشغال تخت بیمارستان‌های استان، بیمارستان فاطمیه رتبه نخست را داشته و بیمارستان آتیه تامین اجتماعی دوم و بیمارستان غرضی تامین اجتماعی ملایر رتبه سوم را دارد و بیمارستان بهشتی نیز در رده چهارم قرار گرفته است.


۱۵ بهمن, ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴ ق.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن