فرهنگ و هنر

بازگشایی تاریک دره ظرف 48 ساعت

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، از بازگشایی پیست اسکی تاریک دره توسط بخش خصوصی در 48 ساعت آینده خبر داد.

محسن جهانشیر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: در 11 بهمن، با مشارکت اداره راهداری، مسیر پیست باز شد و شهروندان در روز جمعه از آنجا استفاده کردند اما در روز شنبه، به دلیل بارش سنگین برف و کولاک، این مسیر مجدد بسته شد.

وی با ذکر اینکه، در روز شنبه تمام مسیر با برف پوشیده شده در حدی که همکارانم از پیچ گنجنامه تا پناهگاه را پیاده بالا رفتند، ادامه داد: بر اساس پیگیری‌هایی که داشتیم، با بخش خصوصی قراردادی مبنی بر بازگشایی مسیر به طور مداوم با اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان برای دو ماه منعقد کرده‌ایم.

وی با اشاره به خرید دستگاه و ماشین‌های برف‌روب، اظهار کرد: مالکیت این دستگاه‌ها به اعتباری میلیاردی نیاز دارد که خارج از توانایی اداره بوده و به همین دلیل از دستگاه‌‎های استیجاری استفاده کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه، این شرکت موظف با بازگشایی مسیر از الان تا پایان فروردین ماه است، گفت: سعی در جلوگیری از عدم انسداد جاده  به طور مداوم داریم تا مردم و شهروندان در تمام مدت امکان استفاده از پیست را داشته باشند.

وی با تأکید براینکه، پیست اسکی یکی از مناطق استراتژیک و جذاب گردشگری در استان است، عنوان کرد: برای استفاده بیشتر و جذب توریست و رونق گردشگری برای فصول زمستان و تابستان، نیاز برنامه‌ریزی داریم.

جهانشیر در خصوص پیست مبتدی، توضیح داد: با همکاری شرکت‌های آبفا نسبت به بازگشایی مسیر و شرکت برق در خصوص انتقال تیرهای برق، موقعیت را برای استفاده عزیزانی که مبتدی و حرفه‌ای اسکی می‌کنند، فراهم کرده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، در پایان یادآور شد: ظرفیت‌های پذیرش ورزشکاران و شهروندان فراهم است اما به شرایط آب‌وهوایی گاهی امکان استفاده مداوم از پیست را نمی‌دهد.

۱۷ بهمن, ۱۳۹۸ ۱۲:۳۳ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن