اقتصادی

طرح حمایتی برای مرغداران


معاون پشتیبانی امور دام، از انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان مرغ استان، برای خرید مرغ منجمد، کیلویی 12700 تومان خبر داد.

ابوالفضل اینانلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: از آخر آذر ماه، قیمت مرغ گرم کاهش داشته که به منظور جلوگیری از ضرر تولیدکننده، قراردادی مبنی بر خرید ۵۵۰ تن مرغ مازاد کشتار و مصرف، انعقاد شد.

وی با ذکر اینکه این میزان مازاد را انبار خواهیم کرد، ادامه داد: به هنگام افزایش قیمت، مرغ‌ها را برای ایجاد تعادل در بازار عرضه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه، طرح توزیع گوشت معیشتی را دستور کار داریم، توضیح داد: با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت، بر اساس این طرح، گوشت قرمز، کیلویی ۳۸۰۰۰ تومان به فروشگاه‌ها عرضه و آنها کیلویی ۴۰۰۰۰ تومان به مشتری می‌فروشند.

وی با اشاره به اینکه، بازار  هدف این طرح، تعاونی مصرف ادارات، کارگران، کارمنداد و رانندگان هستند،  اضافه کرد: در صورت لزوم، وزارت جهاد کشاورزی باید طرح خرید مازاد بر مصرف گوشت قرمز را اعلام کند.

وی با تأکید براینکه، تمام قیمت‌ها براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور است، اظهار کرد: جلسات تنظیم بازار به صورت هفتگی در استانداری تشکیل و قیمت‌ها با هماهنگی سازمان صمت رصد و در صورت لزوم وارد عمل می‌شوند.

اینانلو در خصوص بحث ذرت‌های وارداتی آلوده، عنوان کرد:  تمام کالاهای ورودی  رصد شده و دارای گواهی هستند و ذرتی توزیع نشده است.

وی با اشاره به تخم‌مرغ، بیان کرد: به دلیل اینکه مدت نگهداری تخم‌مرغ کوتاه است، متناسب با نیاز استان تولید شده و در صورت نیاز وارد خواهیم کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن