فرهنگ و هنر

کشف منطقه جدید مربوط به دوران سلوکی

رئیس میراث فرهنگی شهرستان نهاوند، از کشف منطقه‌ای جدید مربوط به دوران سلوکی در این شهرستان، خبر داد.

محسن جانجان در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، بیان کرد: آثار کشف شده در این منطقه، مربوط به دوران سلوکی است که حضور معبد دوخواهران در این شهرستان را تقویت می‌کند.

وی با بیان اینکه، جلسه‌ای برای تعیین تکلیف برای معبد دوخواهران برگزار شده است، عنوان کرد: برای انجام کاوش در سال آینده اعتبار کافی اختصاص یافت و در اردیبهشت کار را شروع خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه، سرپرست دوره جدید کاوش‌ها همانند گذشته، دکتر رهبر خواهد بود، ادامه داد: در این دوره مصمم به سرانجام رسیدن این پروژه و امیدوار به کشف این معبد در منطقه دوخواهران هستیم.

وی با ذکراینکه، خواستار به قطعیت رسیدن وجود این معبد، در این دوره از کاوش‌ها هستیم، عنوان کرد: از 60 سال گذشته، ساخت‌وساز در منطقه دوخواهران برای جلوگیری از ایجاد ضرر  آسیب به این بافت ممنوع اعلام شده است.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان نهاوند، بیان کرد: سازوکاری تصویب کردیم که برای مردم مشکلی ایجاد نشود و بدون ایجاد آسیب به بافت تاریخی، بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

جانجان، با یادآوری اینکه، برای مشکلاتی که با اداره اوقاف داشتند، به توافقاتی رسیده‌اند، اضافه کرد: تصمیم به انجام به کار به نحوی که هم ملاحظات اداره اوقاف و هم ملاحظات ما رعایت شود، گرفتیم.


۱۷ بهمن, ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶ ق.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن