اجتماعی

اختصاص 2 اتوبوس دیگر به ناوگان اتوبوسرانی

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان از خریداری 8 دستگاه اتوبوس در ابتدای سال و دریافت 2 اتوبوس دیگر تا چند روز آینده خبر داد خبر داد.

محمد پوروخشویی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین در تشریح این خبر بیان کرد: طی انعقاد یک قرارداد از سوی شهرداری با یک شرکت مبنی بر خریداری 17 دستگاه اتوبوس در سال گذشته، مبلغ 600 میلیون تومان به حساب شرکت متعهد پول واریز شد.

وی ادامه داد: متأسفانه با افزایش تورم و نوسانات قیمت و همچنین اعمال تحریم از سوی کشورهای غربی، قیمت هر اتوبوس به 2 میلیارد تومان افزایش یافت و شرکت متعهد تا کنون تنها 8 دستگاه اتوبوس را تحویل داده است.

پوروخشویی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 5 اتوبوس دیگر به ناوگان اتوبوسرانی اضافه شود عنوان کرد: در حال حاضر تنها راه مؤثر صبر و شکیبایی برای دریافت دیگر اتوبوس‌های باقی‌مانده است چرا که اختلاف قیمت، مشکلات فراوانی را برای شرکت متعهد به وجود آورده است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار داد در سال گذشته منعقد شده است، شهرداری وظیفه‌ای برای واریز مبلغ بیشتری ندارد و شرکت متعهد باید نسبت به تعهد خود پایدار باشد و 17 دستگاه اتوبوس را به شهرداری تحویل دهد.

پوروخشویی با اشاره به اینکه 4 دستگاه اتوبوس دریافت شده پلاک گذاری شده است تصریح کرد: تعداد 4 اتوبوس دیگر همچنان فاقد پلاک هستند که درصدد پلاک گذاری آنها تا پایان سال هستیم.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان در پایان توضیح داد:  7 دستگاه از این اتوبوس‌ها در مناطق حاشیه‌ای و 1 اتوبوس دیگر نیز به صورت چرخشی در ایستگاه‌های مختلف فعالیت می‌کند.


۲۰ بهمن, ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن