سلامت و پزشکی

بلاتکلیفی بیمارستان اکباتان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، از تخصیص 50 میلیارد اعتبار برای بیمارستان اکباتان اعلام بی‌اطلاعی کرد.

رشید حیدری‌مقدم، در گفت‌وگو با پایگاه خبری #همدان_آنلاین، بیان کرد: پروژه بازسازی این بیمارستان، با تأخیر در سال 92 شروع و قرار به  اتمام آن ظرف 5 سال بود.

وی با اشاره به اینکه، اعتبار ساخت این بیمارستان، در لایحه بودجه 98 لحاظ شده بود، ادامه داد: طی جلسه‌ای درخواست تخصیص اعتبار از اوراق خزانه کردیم که هنوز تصویب و قطعی نشده است.

وی با ذکر اینکه، وظیفه تجهیز این بیمارستان به عهده وزارت بهداشت است، افزود: این قبیل پروژه‌ها ملی بوده و و پس از اتمام به وزارت بهداشت تحویل موقت داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه، وزارت بهداشت پس از تحویل موقت، 45 روز وقت برای نظارت دارد، عنوان کرد: پس از تحویل‌گیری، با حضور کارشناسان، ایرادات موجود را ارزیابی کرده و برای رفع به سازنده مجدد تحویل می‌دهیم.

وی با یادآوری اینکه، درخصوص کلیسایی که در محوطه این بیمارستان قرار دارد، اقدامی انجام نمی‌دهیم، گفت: وظیفه ساخت و بازسازی این بیمارستان با اداره راه و شهرسازی و تجهیز آن به عهده وزارت بهداشت است.

وی با تأکید براینکه، مشکلی در تجهیز این بیمارستان نداریم، بیان کرد: این بیمارستان 270 تخت پتانسیل خواهد داشت که مختص به ریفرال بیماری‌های داخلی است.

رئیس اداره راه و شهرسازی استان همدان، اعلام کرد: وظیفه‌ای در خصوص، بازسازی این بیمارستان نداریم و انجام آن برعهده دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن