سیاسی

نامزدها مردم را فریب ندهند

رئیس‌کل دادگستری استان همدان وعده‌های خارج از محدوده قانونی و توانایی نامزدها را نوعی فریب مردم دانست.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین محمدرضا عدالتخواه دوشنبه ۲۱ بهمن در همایش ارشادی و توجیهی نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نامزدی که معتقد به نظام باشد در هر شرایطی حتی عدم کسب آرای مناسب برنده است، گفت: اگر نامزدها مجلس را محلی برای خدمت و شکوفایی انقلاب ببینند، در هرشرایطی برنده میدان هستند اما اگر همانند غربی‌ها هدفشان تنها تصاحب صندلی قدرت و کسب ثروت است درصورت اخذ آرای مناسب نیز بازنده هستند.

وی با اشاره به تخلفات انتخاباتی برخی از نامزدها در این مدت کوتاه، عنوان کرد: دست کسانی که به عنوان تکلیف مداری وارد عرصه انتخابات شدند را باید بوسید؛ اما اگر این افراد دنبال میز و ثروت اندوزی باشند دچار خسران خواهند شد چراکه مدت زمان ۴ ساله به زودی تمام خواهد شد.

عدالتخواه با تاکید براینکه نمایندگان از بیان وعده‌های توخالی و خارج از محدوده قانون باید اجتناب کنند، عنوان کرد: شأن نمایندگی و محدوده اختیارات آنان در قانون به صراحت ذکر شده است؛ مردم را با وعده‌های هیچ و غیرمعمول فریب ندهند حتی اگر این اقدامات ناخواسته باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه نماینده‌ای که قصد ورود به مکتب سلیمانی را دارد باید منش سردار سلیمانی را نیز در خود پرورش دهد، مطرح کرد: جمهوری اسلامی ایران دوری از راه‌های نامشروع برای رسیدن به اهداف مورد نظر را به کودکان این سرزمین درس داده است؛ از این رو نامزدهای نیز باید از این شیوه تبعیت کرده و برای رسیدن به صندلی مجلس دست به اقدامات نامشروع نزنند.

عدالتخواه با اشاره به مجازات قاطع تبلیغات زودهنگام نامزدهای انتخاباتی، بیان کرد: حبس تا دوسال، ۳۵ تا ۷۴ ضربه شلاق، جریمه مالی و محرومیت از حقوق اجتماعی از ۶ ماه تا ۵ سال از جمله مجازات‌های متخلفان هستند.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید آبروی نظام در قبل و بعد از ورود به مجلس حفظ کنند، خاطرنشان کرد: اخیرا قانون شفافیت و نظارت بر اموال مسئولان تصویب شده و تا اواسط اسفندماه لازم‌الاجرا می‌شود از این رو نمایندگان هم شاما این قانون شده و باید شفاف بودن در اعمال و اموال خود را حفظ کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان ادامه داد: کشور ما به هیچ عنوان اجازه قانون شکنی به هیچ فرد و یا حزبی را نخواهد داد و با کسانی که به دنبال فتنه باشند قاطعانه برخود خواهد شد.


۲۱ بهمن, ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن