فرهنگ و هنر

فشار سیاسی راه‌آهن را افتتاح کرد

 

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، علت افتتاح راه‌آهن همدان را، فشارهای سیاسی عنوان کرد.

حسین قره‌باغی در گفت‌وگو با پایگاه خبری #همدان‌_آنلاین، بیان کرد: طی بازدیدی از ایستگاه راه‌آهن، متوجه افتتاح و تحویل پروژه به صورت ناقص شدیم.

وی با ذکر اینکه، این ایستگاه حتی ترمینال ندارد، ادامه داد: ترمینال راه‌آهن اکنون در حال ساخت است و مردم از قسمتی از انبار عبور می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه، راه‌آهن فاقد تأسیسات اولیه است، گفت: این ایستگاه راه‌آهن، آب، برق، گاز و حتی جاده استاندارد برای دسترسی ندارد به طوری که در این جاده تصادفات زیادی که منجر به فوت شهروندان شده، رخ داده است.

وی با بیان اینکه، این پروژه طبق اصول و ضوابط کارشناسی پیش نرفته است، پرسید: چرا با نزدیک شدن به انتخابات، فشارهای زیادی برای افتتاح و تحویل پروژه‌ها اعمال می‌شود؟

وی با ذکر اینکه قرار به افتتاح فاز یک آزاد راه تهران-شمال بود که چون ۵ درصد از آن تکمیل نشده بود انجام نشد، اظهار کرد: جاده‌ی منتهی به راه‌آهن استاندارد نیست و نباید اجازه تردد در آن مسیر را داد.

قره‌باغی با تأکید بر این نکته، چنین پروژه‌هایی برای تأسیسات گردشگری مناسب نیست، افزود: در شأن مردم نیست که از ایستگاهی استفاده کنند که نه ترمینال و نه حتی جای نشستن دارد. 

وی با بیان اینکه، راه‌آهن همدان، شاهراه ریلی غرب کشور است، تصریح کرد: متأسفانه تا کنون از این فرصت  استفاده‌ای نکرده‌ایم.

وی با با تأکید براین امر که وضعیت راهوآهم باید به صورت فورس‌ماژور پیگیری شود، گفت: متولیان و نمایندگان باید به صورت جدی این موضوع را پیگیری کنند.


۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ ۰۳:۱۸ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن