اجتماعی

افزایش خشونت علیه زنان و دختران

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان از افزایش 30/9 درصدی خشونت علیه زنان و دختران در تماس با اورژانس اجتماعی(123) خبرداد.

جمشید شیران درگفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به ثبت 161 مورد خشونت علیه زنان و دختران در 9 ماهه سال‌جاری، بیان کرد: در مدت مشابه سال گذشته این عدد 123 مورد و در کل سال 97، 162  نفر به همین دلیل درخانه امن بهزیستی پذیرش شده اند؛ از این رو تاکنون با افزایش 30/9 درصدی خشونت علیه زنان و دختران در استان مواجه بوده‌ایم؛ لازم به ذکر است این افزایش تنها به منظور مقایسه تعداد تماس‌ها با شماره 123 بوده است و دلیلی بر افزایش خشونت در استان نیست.

وی در رابطه با خشونت علیه مردان و تماس آقایان با سامانه 123 (اورژانس اجتماعی ) نیز مطرح کرد: تعداد تماس آقایان با این شماره بسیار محدود بوده اما عمده علل تماس همین افراد خشونت فیزیکی علیه خود بوده است.

شیران با اشاره به خدمات بهزیستی برای پذیرش و رسیدگی به زنان و دختران آسیب دیده و خشونت دیده، اظهار کرد: سازمان بهزیستی با هدف حمایت از این قبیل از زنان و دختران، اقدام به راه‌اندازی خانه‌ای امن جهت نگهداری، مقابله با خطرات اجتماعی، مداخله در مشکل یا وضعیت فرد خشونت دیده با هدف ارتقاء سطح دانش و کمک به درک موقعیت خود درشرایط خشونت زا کرده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان خشونت فیزیکی (ضرب و جرح)، جنسی، عاطفی و روانی(توهین و تحقیر) و اقتصادی(محرومیت و محدودیت اقتصادی) را از انواع خشونت خواند و افزود: انجام ارزیابی‌های روانشناختی، بهداشتیو روانی، حقوقی و در نهایت ارزیابی شخصیتی با کمک تیم ویژه متشکل از پزشک و مددکار اجتماعی از جمله اقدامات قابل توجه و متعدد کادر بهزیستی در حوزه حمایت از زنان و دختران آسیب دیده در این خانه است.

شیران خاطرنشان کرد: عمده خشونت ثبت شده علیه دختران و زنان، خشونت فیزیکی بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن