سلامت و پزشکی

کرونا در همدان مشاهده نشده است/ 4 بیمارستان، آماده تخلیه هستند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از عدم مشاهده مورد مشکوک به کرونا ویروس در استان خبرداد.

منوچهر کرمی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به مشاهده چندین مورد قطعی ابتلا به کرونا ویروس در قم، بیان کرد: در حال حاضر هیچ مورد مشکوک و حتی نتیجه مثبت در مرحله نخست آزمایشات مربوط به کرونا ویروس در استان ثبت نشده است.

وی با بیان اینکه تمامی راه‌های پیشگیری از ورود کرونا ویروس به استان انجام شده و با جدیت تمام پیگیری می‌شود، گفت: درحال حاضر مهم‌ترین مسئله در این رابطه رعایت نکات بهداشتی از سوی شهروندان است؛ شست‌وشوی مداوم دست‌ها، عدم مراجعه به محل کار درصورت دارا بودن علائم بیماری تنفسی، استفاده از ماسک در شرایط ابتلا به سرما خوردگی و  ضدعفونی کردن اشیا و سطوح آلوده ازجمله موارد مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس است.

کرمی همچنین از 4 بیمارستان آماده به تخلیه در شرایط اضطراری خبرداد و گفت: در حال حاضر تمامی امکانات و تیم پزشکی در استان آماده و تجهیز بوده تا درصورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند؛ همچنین 4 بیمارستان آماده تخلیه در استان در نظر گرفته شده تا درصورت مشاهده موارد مشکوک، بیماران را برای قرنطینه و درمان به محل‌های پیش‌بینی شده منتقل کنند .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن