اجتماعی

حاشیه‌ی رودخانه‌ها را تخلیه کنید

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان با اشاره به بارش باران و هشدارهای هواشناسی، تخلیه خانه‌های نزدیک به رودخانه‌ها را راه حلی برای جلوگیری از آسیب دانست.

علی مردان طالبی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین اظهار کرد: در سیل فروردین سال جاری تمام خانه‌هایی که تخریب شده بودند با کمک مدیریت بحران بازسازی و تکمیل شدند به همین علت تعداد کمی از خانه‌های در حواشی شهر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مالک این خانه‌های فرسوده از ابتدای سال تا کنون مهلت داشتند که آن را بازسازی کنند تصریح کرد: در حال حاضر تنها راه مدیریت بحران برای این خانه‌های فرسوده، تخلیه تا پایان بارش‌ها است.

طالبی افزود: امیدوار هستیم که این خانه‌های فرسوده تخریب نشوند اما در صورت وقوع این اتفاق، مانند دیگر خانه‌های تخریب شده نیز آنها هم بازسازی می‌شوند.

وی در رابطه با خانه‌های که به صورت غیرمجاز در حواشی رودخانه ساخته شده‌اند مطرح کرد: با شروع بارش‌‌ها تمامی رودخانه‌های داخل شهر لایروبی شده اما شهروندانی که خانه‌هایشان در حواشی رودخانه است باید خانه‌ها را تخلیه کنند.

طالبی بزرگترین مشکل و معضل سیلاب و آبگرفتگی در سطح شهر را وجود زباله و نخاله‌هایی دانست که توسط مردم در رودخانه‌ها و کانال‌های آب ریخته شده و موجب آبگرفتگی می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن