سلامت و پزشکی

ماسک را جمع کردیم که عموم استفاده نکنند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان مصرف ماسک توسط عموم افراد جامعه را تقاضای کاذب دانست.

کیانوش جهانپور در گفت‌وگوی اختصاصی با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به جمع‌آوری ماسک توسط هیئت‌امنای صرفه جویی ارزی از سطح داروخانه‌ها به‌دلیل توزیع رایگان دربین افراد جامع هدف، بیان کرد: سهمیه رایگان ماسک، براساس الویت و باتوجه به ارزیابی خطر که برای هر استان صورت گرفته است پخش می‌شود؛ از این رو قرار نیست مردم عادی ماسک مصرف کرده و به دنبال تقاضای کاذب باشند.

این مقام مسئول با تأکید براینکه در هیچ‌یک از کشورهای دنیا مصرف ماسک برای مردم توصیه نمی‌شود، مطرح کرد: ماسک‌ها توسط وزارت بهداشت و درمان به تمامی گروه‌های در معرض خطر و مرتبط با بیماران همانند پرسنل بیمارستانی تمامی استان‌های کشور به صورت رایگان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به شکل رایگان به مبتلایان کرونا ویروس ماسک رایگان ارائه می‌دهد، عنوان کرد: الویت نخست وزارت بهداشت و درمان کادر درمانی و پس از آن بیماران قطعی مبتلا به کرونا ویروس است؛ لازم به ذکر است بیماران مبتلا به کرونا ویروس به هیچ وجه در منزل مورد درمان قرار نگرفته و باید در محل قرنطینه درمان شوند از این رو اعضای خانواده آنان نیز به دلیل عدم تماس با این افراد، نیازی به استفاده از ماسک ندارند.

جهانپور عدم دسترسی مردم عادی به ماسک‌ها را دلیل جمع‌آوری این وسیله بهداشتی از سطح داروخانه‌ها خواند و افزود: تازمانی که تقاضای کاذب در جامعه وجود داشته باشد هیچ پاسخی برای آن پیدا نخواهدشد؛ ماسک‌ها از داروخانه‌ها جمع‌آوری شد تا هرفردی به صلاح دید و تشخیص خودش اقدام به خریداری آن نکند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان از روند افزایشی مبتلایان به کرونا ویروس خبرداد و اظهار کرد: این روند در روزهای آینده نیز ادامه دار خواهد بود.

وی ادامه داد: زمان توزیع مرحله دوم ماسک رایگان در استان‌ها براساس ارزیابی خطر، الویت و با مکانیسم مشخص، مقرر شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن