سلامت و پزشکی

ابتلای 2 همدانی دیگر به کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان از تایید 2 مورد مثبت دیگر به کروناویروس در استان خبرداد.

محمد طاهری در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به اعلام آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در ایران از سوی مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان، بیان کرد: براساس نمونه گیری‌های انجام شده و بررسی‌های صورت گرفته در آزمایشگاه ویروس شناسی تهران، 2 مورد قطعی به کرونا ویروس در استان مجددا شناسایی شد.

وی ادامه داد: هویت این افراد به‌دلیل ملاحظات اخلاقی وزارت بهداشت و درمان نامشخص است؛ درحال حاضر این افراد دربیمارستان بوده و تحت درمان قرار دارند.

طاهری اضافه کرد: بنابراین در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۹۷۸ تن افزایش یافت و متاسفانه آمار درگذشتگان بیماری به ۵۴ مورد رسید؛ همچنین تاکنون 4 مورد مثبت به کروناویروس در همدان شناسایی شده که 1 نفر از آن‌ها فوت شده است.

این متخصص باکتری شناسی پزشکی اجتناب از سفرهای غیرضروری و رعایت حداقل فاصله (حداقل ۱متر) با افرادی که دارای علائم سرماخوردگی هستند را در شرایط فعلی ضروری دانست و گفت: شست و شوی مداوم دست‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ بار در طول روز و هربار به مدت ۲۰ ثانیه، عدم روبوسی و دست دادن و استفاده از شوینده‌هایی که حاوی الکل ۶۰ تا ۹۰ درجه هستند از جمله اقدامات مناسب پیشگیرانه در مقابل کرونا ویروس است.

طاهری یادآور شد: این موارد نمونه‌هایی است که روز جمعه برای بررسی به تهران ارسال شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن