سلامت و پزشکی

آغاز تولید محلول ضدعفونی کننده در همدان

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان از آغاز تولید ژل‌ و محلول‌های ضدعفونی کننده در استان خبرداد.

 ایرج خدادادی در گفت‌و‌گو با همدان‌آنلاین، با اشاره به صدور مجوز تولید محلول‌های ضدعفونی کننده در استان، بیان کرد: از امروز 2 کارخانه در استان و 2 شرکت دانش بنیان، تولید این وسایل بهداشتی را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بسترسازی و تسهیل تولید اقلام بهداشتی در شرایط کنونی وظیفه حاکمیتی برای تمامی دستگاه‌های مربوطه است، اظهار کرد: چندین واحد تولیدی ماسک و محلول‌های بهداشتی دیگر نیز در صف انتظار دریافت مجوز برای تولید هستند که دانشگاه علوم پزشکی براساس بررسی‌های خود مجوزهای لازم را اعطا خواهد کرد.

خدادادی ظرفیت تولید محلول‌های ضدعفونی کننده در کارخانه و شرکت‌های دانش بنیان را براساس میزان توان آن‌ها در خرید مواد اولیه دانست و گفت: گاهی ظرفیت تولید یک کارخانه بسیار بالاتر از توان خریداری مواد اولیه است از این رو نمی‌توان براساس توان نیروی انسانی و امکانات موجود در محل، عددی را بیان کرد؛ درحال حاضر تامین مواد اولیه نسبتا سخت بوده و باید براساس میزان توانایی تامین آن اقدام به تولیدات اقلام بهداشتی ضرورری کرد.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان در رابطه با تامین اقلام بهداشتی در بازار ابراز امیدواری کرد و افزود: به زودی با تولیدات واحدهای دارای مجوز، شاهد ورود این اقلام بهداشتی به بازار برای تامین مصرف عموم افراد جامعه هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن