اجتماعی

کاهش 20درصدی مصرف خون در همدان

مدیر عامل سازمان انتقال خون استان همدان از کاهش 20 درصدی مصرف خون در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به علت لغو جراحی‌های غیرضروری خبر داد.

دکترافشین محمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، در تشریح این خبر اظهار کرد: خوشبختانه استان همدان در تأمین فراورده‌های خونی بی نیاز از دیگر استان‌ها و جزء مراکز تأمین کننده نیازهای تهران است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا ویروس و توصیه‌های فراوان مانند پویش در خانه بمانیم، تعداد مراجعه کنندگان به سازمان کمی کاهش یافته است و تنها نگرانی سازمان، تأمین پلاکت است که در روز باید حدود 70 واحد پلاکت تأمین شود.

محمدی با بیان اینکه با توجه شیوع این ویروس، فرایند خونگیری در اهداکنندگانی که برای اولین بار به سازمان مراجعه می‌کنند انجام نمی‌شود عنوان کرد: فرایند خونگیری از 30 اهدا کنندگان به علت اولین مراجعه انجام نمی‌شود.

وی تصریح کرد: معمولا افرادی که درگیر بیماری ناشی از  کرونا می‌شوند نیازی به دریافت خون ندارند مگر خونریزی گوارشی و یا ریوی داشته باشند.

محمدی با اشاره به اعلام نیاز استان تهران برای ارسال فراورده‌های خونی خاطرنشان کرد: در هفته گذشته حدود 150 واحد خون به استان تهران ارسال شد اگر چه اولویت، نیاز بیماران همدانی است.

وی افزود: از مردم خواهش می‌کنم برای جلوگیری از شیوع این ویروس و گذر از شرایط سخت در خانه‌های خود بمانند و اگر برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج می‌شوند اهدای خون را فراموش نکنند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون همدان در پایان، شرایط تأمین خون استان را عادی دانست و یادآور شد: خوشبختانه هنوز به وضعیت بحرانی نرسیده‌ایم.

۲۰ اسفند, ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ق.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن