سلامت و پزشکی

شرایط مطلوب توزیع اقلام بهداشتی و دارو در بیمارستان‌ها

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان از شرایط مطلوب توزیع اقلام بهداشتی و دارو در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان خبرداد.

ایرج خدادادی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به نامه‌ ارسالی نماینده مردم همدان، فامنین و ققهاوند به وزیر بهداشت و درمان مبنی بر تهیه چند نوع دارو و اقلام بهداشتی برای همدان، بیان کرد: این اقدام می‌تواند نشانه یک عمل پیشگیرانه در صورت پیدایش شرایط قرمز در استان باشد؛ چراکه در صورت بروز شرایط بحرانی تامین اقلام بهداشتی و دارو بسیار سخت می‌شود، از این رو این عمل بسیار ارزشمند بوده و نشان از یک اقدام پیشگیرانه دارد.

وی با تاکید براینکه هیچ گونه کمبود دارو و اقلام بهداشتی در بیمارستان‌های استان وجود ندارد، مطرح کرد: درحال حاضر کمبود ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده در سطح جامعه، به‌دلیل تأمین بیمارستان‌ها قابل مشاهده است؛ از این رو مشاهده گزارشات مردمی در این رابطه نیز می‌تواند دلیل ارسال نامه دکتر حاجی‌بابایی به وزارت بهداشت باشد.

خدادادی با اشاره به زحمات شبانه روزی سازمان‌های صمت و تعزیرات حکومتی و همچنین اقدامات به موقع ناجا در کشف اقلام احتکار شده بهداشتی و ارسال آن به دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا، گفت: نظارت بر داروخانه‌ها همچنان با جدیت ادامه داشته و هیچ دستگاه نظارتی اجازه احتکار، گران فروشی و شکل گیری بازار سیاه را به سودجویان نمی‌دهد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكي ابن سینا همدان در رابطه با کشف الکل تقلبی و مصرف برخی از هموطنان در سایر استان‌های کشور، تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ الکل تقلبی در استان کشف نشده است؛ خواهشمند است، شهروندان مواد بهداشتی به‌ویژه الکل را تنها از داروخانه‌ها تهیه کنند چراکه خریداری الکل در هرمکانی به غیر از داروخانه احتمال تقلبی و غیرمجاز بودن را دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن