اجتماعی

لینک‌های ناشناس در کمین هک گوشی همراه

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان ضمن هشدار به کاربران فضای مجازی مبنی بر سوء استفاده کلاهبرداران با حربه‌ی ارائه اینترنت رایگان گفت: استفاده از لینک های ناشناس ممکن است موجب هک شدن گوشی همراه و سرقت اطلاعات شخصی شود.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اظهار کرد: با توجه به خوو قرنطینه‌ی بسیاری از شهروندان و همچنین اعلام وزیر ارتباطات مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به مردم بسیاری از افراد کلاهبردار از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد با استفاده از ارسال لینک های ناشناس مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به شهروندان سعی در هک کردن گوشی و سرقت اطلاعات شخصی افراد دارند.

سرهنگ سرخوش بیان کرد: باز کردن لینک ناشناس، موجب نصب ناخواسته‌ی یک بدافزار در گوشی همراه است که همین برنامه، اطلاعات شخصی افراد را در گالری، پیام ها و همچنین در اینستاگرام به سرقت می‌برد.

وی تصریح کرد: هک شدن گوشی توسط این بدافزار می‌تواند همراه با خالی شدن شارژ گوشی همراه باشد.

سرهنگ سرخوش با تاکید بر اینکه بسیاری از برنامه‌های تست کرونا نیز حاوی بدافزار است عنوان کرد: شهروندان می‌توانند برای انجام تست مجازی کرونا به سایت وزارت بهداشت مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: این لینک‌های ناشناس از طریق ایمیل‌های ناشناس و یا توسط افراد دیگر به نمایش گذاشته می‌شود.

سرهنگ سرخوش در پایان با اشاره به افراد سودجو در فضای مجازی یادآور شد: تا کنون با ۳۲ نفر از افرادی که در فضای مجازی اقدام به نشراکاذیب و شایعات کرده بودند برخورد و تذکر داده شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن