سلامت و پزشکی

برپایی بیمارستان صحرایی لازم نیست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از عدم استفاده ظرفیت بیمارستان بعثت برای درمان بیماران مبتلا به کرونا به‌دلیل شرایط مطلوب این بیماری در همدان خبرداد.

منوچهر کرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به خبر راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در همدان، بیان کرد: در حال حاضر برپایی این نوع از بیمارستان ضرورتی نداشته و الزامی نیست چراکه این عمل تنها در شرایط بحرانی لازم‌الاجرا است؛ خوشبختانه زنگ قرمز در استان همدان به صدا درنیامده و شرایط بحرانی نشده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان صحرایی به شکل بادی در شرایط سخت و حساس مورد استفاده قرار میگرد، گفت: استان همدان آمادگی‌های لازم را برای مقابله با بروز احتمالی وضعیت قرمز فراهم کرده است؛ برپایی بیمارستان صحرایی نیز ازجمله اقداماتی است که به صورت مانور برای میزان آمادگی اورژانس انجام شده است.

کرمی با تاکید بر اینکه کروناویروس در همدان هنوز بحرانی نشده است، مطرح کرد: خوشبختانه تاکنون دانشگاه علوم پزشکی به طور کامل از ظرفیت بیمارستان بعثت استفاده نکرده است ؛ لازم به ذکر است این بیمارستان در کنار بیمارستان سینا ۲ مرکز درمانی اصلی برای مقابله با کرونا هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن