اجتماعیعلمی و دانشگاهی

افزایش مدت ترم تحصیلی جاری دانشگاه بوعلی‌سینا

رئیس دانشگاه بوعلی سینا از طولانی تر شدن ترم تحصیلی دانشجویان این دانشگاه خبرداد.

یعقوب محمدی‌فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به تعطیلی دانشگاه‌های سراسر کشور به دلیل جلوگیری از گسترش کروناویروس، بیان کرد: تصمیمات صورت گرفته در این رابطه به صورت کلان و کشوری اتخاذ می‌شود از این رو دانشگاه بوعلی‌سینا نیز همانند سایر دانشگاه‌ها، منتظر دستورات صادره است.

وی با بیان اینکه بدون شک طولانی تر شدن ترم تحصیلی یکی از مهم‌ترین شیوه‌های جبران تعطیلی دانشگاه‌ها است، گفت: درحال حاضر آموزش دروس نظری به صورت آنلاین و مجازی به دانشجویان ارائه می‌شود؛ اما بااین وجود تمدید ترم تحصیلی بهترین‌راه برای جبران تعطیلات است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه طولانی تر شدن ترم تحصیلی مشروط بر تصمیمات وزارت علوم است؛ درحال حاضر این دانشگاه تابع دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

محمدی فر با تاکید براینکه آموزش مجازی دروس برای تمامی رشته‌ها و دانشجویان ممکن نیست، مطرح کرد: مشکل فعلی ما این است که برخی از آموزش‌ها در شرایط آزمایشگاه و به صورت عملی ممکن است همچنین شرایط تحصیلی گروهی از دانشجویان برای آموزش الکترونیکی مناسب نیستند از این رو تنها راه حل ممکن صبوری تا پایان این بیماری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن