سلامت و پزشکی

ترخیص بیش از ۴۶۰ بیمار کرونایی/هیچ یک از کادر درمان فوت نشده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از بهبود یافتن و ترخیص بیش از ۴۶۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ خبرداد.

منوچهر کرمی درگفت‌وگو با پایگاه‌خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به شناسایی ۶۱۹ مورد مبتلا به کروناویروس، بیان کرد: تاکنون متاسفانه ۶۰ نفر از هم‌استانی‌های عزیز را به‌واسطه ابتلا به این ویروس از دست داده‌ایم.

وی با بیان اینکه از تمامی مواردی که بیماری‌های دیگری نیز دارند نمونه برداری می‌شود، مطرح کرد: برخی اوقات اخباری مبنی بر بالا بودن آمار فوتی استان از کشور منتشر می‌شود که این تفسیر و دیدگاه نادرست است چراکه فوت‌هایی که ما اعلام می‌کنیم مربوط به تمام موارد با بیماری‌های دیگری نیز هست.

کرمی تصریح کرد: این بدان معناست که اگر فردی به‌دلیل بیماری دیگری مراجعه کرده و تست گرفته شده مثبت باشد، در آمار فوت ناشی از کرونا قرار می‌گیرد و می‌گوییم این فرد دارای بیماری زمینه‌ای هم نیز بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان باتاکید بر اخذ مجوز فعالیت اصناف منوط بر دریافت کدرهگیری از سامانه salamat.gov.ir ، خاطرنشان کرد: خواهشا افراد دارای علائم تنفسی از حضور در خیابان و اجتماعات خودداری کنند؛ همچنین شهروندان درصورت امکان از تردد غیرضروری در خیابان اجتناب کرده و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

کرمی افزایش آمار تعداد مبتلایان را مربوط به شیب افزایشی نداشت و گفت: شیب افزایشی نسبت به روزهای قبل باید انجام گیرد؛ موارد قطعا افزایش داشته اما مربوط به شیب افزایشی نیست چراکه گاهی با شیب کاهشی روبه‌رو بوده‌ایم.

وی در رابطه با وضعیت مبتلایان کادر درمان نیز گفت: تاکنون هیچ مورد مثبتی که فوت بشوند نداشته‌ایم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن