اقتصادی

در همدان جوجه‌ای زنده به گور نشده است

مدیر طیور سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، از عدم زنده به گور کردن جوجه‌ در استان، اطمینان داد.

علیرضا قره‌گزلو در گفت‌وگو با پایگاه خبری #همدان_آنلاین، بیان کرد: در استان قبل از قبل از اینکه تخم‌مرغ به جوجه تبدیل شود، طی قراردادی، مرغ‌ها خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه، هم‌اکنون مرغ‌ها کشتار شده و دولت آنها را خریداری می‌کند، ادامه داد: این مرغ‌ها در سرخانه‌ها منجمد می‌کنند.

وی با ذکر اینکه، گاهی جوجه‌ها مشکل دارند و دستور حذف آنها صادر می‌شود، گفت: قطع به یقین زنده به گور کردن جوجه‌ها، نحوه حذف و از بین بردن آنها نیست.

وی با تأکید براینکه، زنده به گور کردن جوجه‌ها کاری غیر اخلاقی است، افزود: دستورالعملی از انجمن جوجه‌های یک روزه مبنی بر خروج تخم‌مرغ از سیکل جوجه‌کشی صادر شده است.

وی با بیان اینکه، جوجه‌ای که ۴ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شده الان ۳۰۰ تومان شده است، اعلام کرد: قطع به یقین مرغداران بسیار متضرر شده‌اند اما دستور برای این کار غیر اخلاقی صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه مرغداران پیک تولید دارند، توضیح داد: مرغداران جوجه زیادی ریخته و پیش‌بینی ویروس کرونا و تعطیلی مراکز عمده مصرف مثل هتل‌ها و رستوران‌ها را نداشتند.

وی با ذکر اینکه به علت ویروس کرونا امکان صادرات نیز وجود ندارد، ادامه داد: ما نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش تولید داشتیم که هم‌اکنون با ۲۰ درصد کاهش مصرف مواجه شدیم

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن