اجتماعیسلامت و پزشکی

صنف باید پاسخگو باشد

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان متولی اصلی برخورد با پیشخوان‌های عرضه سیمکارت که نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند را صنف مربوطه دانست.

محمد خیراندیش درگفت وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به تجمع مردم و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مقابل یکی از پیشخوان‌های دولت به منظور خریداری سیم‌کارت توسط سرپرستان خانوار، بیان کرد: مرکز بهداشت در شرایط کنونی بر رعایت نکات بهداشتی تمام اصناف نظارت دارد؛ اما لازم به ذکر است مسئول اصلی رسیدگی به این قبیل از تخلفات و فرد پاسخگو، صنفی است که اقدام به ارائه کد رهگیری به واحد مربوطه کرده‌است.

وی با تاکید براینکه هر واحدی که درحال حاضر مشغول به فعالیت است باید موارد بهداشتی را رعایت کند، مطرح کرد: ورود بسیار محدود مراجعه کنندگان به داخل واحد، فعالیت تهویه هوا، قراردادن مایع دستشویی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از جمله اقدامات مهمی است که تمام مشاغل درحال فعالیت ملزم به رعایت کردن بوده و درصورت عدم رعایت، به صورت جدی با آنان برخورد می‌شود.

خیراندیش از فعالیت تنها 60 نیرو بازرس در مرکز بهداشت خبرداد و افزود: 11 هزار مرکز تهییه و توزیع موادغذایی همواره تحت نظارت مرکز بهداشت هستند؛ درحال حاضر و با شرایط فعلی کشور سایر اصناف نیز مورد بازرسی مرکز بهداشت قرار گرفته‌اند اما با این وجود صنف مربوطه درصورت مشاهده تخلف اجازه پلمب واحد را دارد.  

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن