اجتماعی

انتشار تصاویر شخصی بانوان طعمه‌ای لذیذ برای مجرمان سایبری

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از انتشار تصاویر یک خانم جوان در جشن تولد دوستش در فضای مجازی خبر داد و گفت: متاسفانه انتشار تصاویر خصوصی یکی از بیشترین جرایم سایبری است.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان این که انتشار تصاویر شخصی به خصوص تصاویر بانوان جوان و هتک حیثیت آنها معضلی در فضای مجازی شده است افزود: در پی مراجعه یک خانم جوان به پلیس فتا و اعلام شکایتش مبنی بر اینکه تصاویر شخصی وی در فضای مجازی اینستاگرام منتشر شده است خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

وی ادامه داد: پس از ثبت شکایت و پیگیری کارشناسان پلیس فتا، با انجام اقدامات فنی و پلیسی متهم شناسایی و با اخذ مجوز قضایی دستگیر شد.

سرهنگ سرخوش نهاد تصریح کرد: متهم در ابتدا منکر هر نوع اقدام مجرمانه شد اما در نتیجه رویارویی با مدارک و ادله انکار ناپذیر به جرم خود اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: در روند بازجویی متهم اعتراف کرد که تصاویر شخصی شاکی را که در جشن تولد دوستش شرکت کرده بود از لپ‌تاپ خواهرش برداشته و آن را در فضای مجازی اینستاگرام منتشر کرده است.

سرهنگ سرخوش نهاد مطرح کرد: متهم انگیزه خود را از این اقدام مجرمانه، سرگرمی اعلام کرد.

وی توضیح داد: متاسفانه بر خلاف توصیه‌های همیشگی و وقوع جرم‌های فراوان مبنی بر این موضوع، همچنان شاهد هتک حیثیت و حرمت کاربران فضای مجازی به خصوص بانوان هستیم.

رئیس پلیس فتای استان همدان در پایان توصیه کرد: فضای مجازی بستر مناسبی برای انتشار تصاویر شخصی نیست چرا که بستر ارتکاب جرم را برای مجرمان سایبری به وجود می‌آورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن