اجتماعی

درخانه بمانیم، محیط زیست را حفظ کنیم

رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان آلودگی خاک را از آثار زیست محیطی استفاده از مواد ضدعفونی کننده در سطح شهر دانست.

سیدعادل عربی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به ضدعفونی کردن سطح شهر به دلیل جلوگیری از گسترش کروناویروس، بیان کرد: بدون شک ورود مواد شیمیایی به طبیعت ضرر داشته و آسیب جدی را به منابع زیرزمینی، خاک و درختان می‌رساند.

وی با تاکید براینکه انجام تحقیق و پژوهش در زمینه آسیب‌های زیست محیطی ناشی از استفاده موادضدعفونی کننده در سطح شهر بسیار ضروری و مهم است، گفت: عمده ترکیبات این مواد، شیمیایی و الکلی بوده و قاعدتا ورود آن به طبیعت باعث آلودگی آب‌های زیرزمینی و خاک می‌شود؛ تحقیق بر روی تاثیر موادضدعفونی کننده بر آب‌های زیرزمینی صد در صد پس از کرونا مورد نیاز است چراکه احتمال می‌رود این مواد ضدعفونی کننده اثرات مخربی را بر این منابع با ارزش بگذارد.

عربی پیوستن به کمپین درخانه بمانیم را تنها راه حل محافظت از محیط زیست دانست و افزود: درحال حاضر هیچ راه حلی برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست با موادضدعفونی کننده وجود ندارد چراکه سلامت مردم بسیار مهم تر از محیط زیست است؛ ماندن درخانه علاوه بر جلوگیری از ابتلا به کرونا ویروس، باعث استفاده کمتر موادضدعفونی کننده در سطح شهر و آسیب کمتر محیط زیست می‌شود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن