فرهنگ و هنر

از متولیان تئاتر استان،هیچ خبری نیست

یکی از فعالان تئاتر استان از بی‌توجهی مسئولان ارشاد نسبت به احوالات اهالی تئاتر گلایه کرد.

سعید باغبانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری #همدان_آنلاین، بیان کرد: من در کانون‌های بازیگران و نمایشگران خیابانی تهران عضو هستم، مسئولین تهرانی تماس گرفته و برای اعضا بسته‌های معیشتی و بهداشتی مهیا کرده در حالی که مسئولین همدانی حتی از یک تماس هم دریغ کردند.

وی با تأکید بر اینکه، اهالی تئاتر بسته معیشتی نمی‌خواهد، ادامه داد: از برج 11 که این ویروس شایع شد تا کنون بالغ بر 4 ماه است که به دلیل تعطیلی اجراها، ما هیچ درآمدی نداشتیم، در این مدت مسولین مرتبط حتی تماسی برای احوال پرسی، نگرفتند.

وی با ذکر اینکه، منظور من از ارشاد، مسئولین مرتبط با تئاتر اسن، گفت: از رئیس ارشاد انتظاری نداریم اما معاونین و متولیانی که با به صورت مستقیم در ارتباط هستند را در این مدت ندیدیم.

وی با اشاره به اینکه، از واحد تئاتر اداره ارشاد، انتظار حداقل احوال‌پرسی از پیشکسوتان و فعالان این عرصه می‌رفت، عنوان کرد: مسئولین تنها برای آمارگیری با ما تماس گرفته و در کل توجهی به اهالی تئاتر ندارند.

وی در خصوص تأثیر ویروس کرونا بر تئاتر، چنین ذکر کرد: تمام برنامه‎‌ریزی‌های ما را برای اجرا بهم ریخت زیرا تئاتر موزیکالی برای کودکان پس از ایام نوروز اماده کرده بودیم که به علت این ویروس، امکان اجرا نداریم.

وی با تأکید بر اینکه، اهالی تئاتر در این مدت از لحاظ مالی بسیار متضرر شدند، اظهار کرد: اکثر این اهالی شغل دیگری نداشته و تنها منبع درآمدشان تئاتر است.

وی با بیان اینکه، اهالی ارشاد ممکن است، این کار وظیفه خود  نداند و حرف‌های من را رد کنند و مسولیت را با انجمن نمایش استان بدانند، ادامه داد: این انجمن تنها یک اسم است و هیچ کاری تاکنون انجام نداده، اعضای این انجمن قدمی برای تئاتر برنداشته که حالا انتظار احوال‌پرسی ازآنها را داشته باشیم.

وی با گلایه از نحوه عملکرد این انجمن و اختلاف همیشگی اعضای آن، اعلام کرد: تمام فعالیت این انجمن در اعطای مجله نمایش، کپی گرفتن و پست تسلیت و تبریک در فضای مجازی خلاصه می‌شود.

وی با ذکر اینکه، اعضای این انجمن متأسفانه با زد و بند و لابی انتخاب شدند، افزود: ما از این انجمن پاسخ در خصوص عملکردشان در این مدت می‌خواهیم.

باغبانی با اشاره به اینکه، تا کی سکوت کنیم و اگر حرفی بزنیم برچسب نان به نرخ روز خور و یاغی بخوریم، گفت: من به دنبال منافع شخصی، دشمنی و تخریب نیستم اما حقوقی دارم که از آنها نخواهم گذشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن