سلامت و پزشکی

آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از ترخیص و بهبودی کامل 688 بیمار مبتلا به کرونا خبرداد.

منوچهر کرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان ‌آنلاین ، با اشاره به ابتلای 825 نفر از شهروندان به کرونا ویروس، بیان کرد: درحال حاضر ۵۱ بیمار نیز تحت درمان هستند؛ خوشبختانه آمار مبتلایان در استان روند کاهشی داشته و تعداد کمتری از هم‌استانی‌ها درگیر این بیماری می‌شوند.

وی با بیان اینکه تنها بیمارستان سینا همدان با ظرفیت 200 تخت مسئولیت پذیرش و مراقبت از بیماران کرونایی را دارد، مطرح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بیمارستان سینا تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه وظیفه رسیدگی به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ را دارد؛ پس از این تاریخ تصمیم گیری جدید در این رابطه اتخاذ می‌شود.

کرمی با اشاره به تعطیلی چند بیمارستان ویژه کرونا در استان‌های مختلف، عنوان کرد: این اتفاق در همدان تا زمان ترخیص آخرین بیمار بستری شده، نخواهد افتاد چراکه تنها بیمارستان سینا وظیفه رسیدگی به مبتلایان را دارد؛ سایر بیمارستان‌ها همانند بیمارستان شهید بهشتی، تنها بیماران کرونایی را که ضعف سیستم ایمنی داشته و شرایط عفونی موجود در بیمارستان سینا باعث تشدید بیماری آن‌ها می‌شود را پذیرش می‌کنند.

وی یادآور شد: درحال حاضر بیماریابی فعال به خوبی درحال انجام است؛ بااین روش دیگر ما منتظر مراجعه موارد مشکوک به مراکز ۱۶ ساعته نبوده و خود وارد عمل می‌شویم؛ لازم به ذکر است اعضای خانواده و یا افراد نزدیک به بیماران قطعی کرونا در اولویت بیماریابی فعال مرکز بهداشت استان قراردارند.

۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ ۰۴:۰۰ ب.ظ

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن