اجتماعی

مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها و کرونا، بهانه‌ای برای پروژه‌های نیمه‌تمام

رئیس مرکز تحقیقات و فناوری شورای اسلامی شهر همدان، اعمال تحریم ها مشکلات اقتصادی شهرداری و شیوع ویروس کرونا در سه ماه گذشته را عاملی مهم در ایجاد وقفه برای اتمام پروژه های شهری اعلام کرد.

دکتر ابراهیم مولوی در گفتگو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با بیان اینکه در هفته گذشته با سرکشی تمام اعضای شورای شهر به همراه مدیران شهرداری از پروژه های شهری، روند تکمیل و اجرای پروژه ها قابل قبول است اظهار کرد: قسمت‌های اصلی پل سردار شهید همدانی و پارکینگ آقاجانی بیگ تقریباً کامل شده و پل سردار تا یک ماه آینده وارد مرحله آسفالت ریزی می‌شود.

وی ادامه داد: اگر چه روند اجرایی پروژه‌های شهری و تکمیل آنها مطلوب نبود اما در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی و نبود برخی از امکانات برای ساخت پروژه‌ها به علت تحریم‌ها و همچنین شیوع کرونا، این روند برای شورای شهر و شهرداری قابل قبول است.

مولوی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه‌های پل سردار شهید همدانی و پارکینگ آقاجانی بیگ با سرعت پیش می‌رود عنوان کرد: بخش‌های اصلی این دو پروژه تکمیل شده و امید داریم تا چند ماه آینده به طور کامل تکمیل شوند‌.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: در سال جاری بسیاری از اقدامات دیگر از جمله آسفالت‌ریزی، ساماندهی معابر ورودی شهر و پوشاندن رودخانه‌ها در راستای تامین امنیت و حفظ جان مردم توسط شهرداری انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه تا پایان پروژه‌های نیمه تمام، پروژه جدید دیگری در شهر شروع نخواهد شد خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ درصد بودجه اختصاص یافته صرف تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خواهد شد.

مولوی در پایان بیان کرد: تنها ۴۰ درصد از بودجه امسال مختص به مباحث جاری است و همچنین امید داریم با حمایت‌های مالی دولت و استانداری تا پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر همدان، پروژه‌های نیمه‌های تمام به اتمام برسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن