اجتماعی

معدوم سازی ۲۱ تن مواد دامی فاسد/ پلمپ یک مرکز پرورش طیور در همدان

مدیر کل دامپزشکی استان همدان از دفع و معدوم سازی ۲۱ تن مواد خام دامی فاسد و غیر بهداشتی در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین در توضیح این خبر، بیان کرد: با توجه به ابلاغ بخش‌نامه‌ای در ابتدای شیوع ویروس کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تولید کنندگان و عرضه کنندگان مواد خام دامی، بازرسی‌ها به صورت متعدد شروع شد.

وی ادامه داد: در روند بازرسی در ماه گذشته تعداد ۵۸ نفر از متخلفان در عرصه تولید مواد دامی به علت عدم رعایت نکات بهداشتی، توسط بازرسان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

رسولی با اشاره به سامانه آنلاین نظارت و بازرسی اداره کل دامپزشکی استان، خاطرنشان کرد: در این سامانه تعداد بازرسی بازرس‌ها از مراکز تولید و توزیع مواد خام دامی و گزارش آنها ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته، یک مرکز پرورش طیور، پلمپ شد تصریح کرد: در ماه گذشته حدود ۹ هزار ۹۰۰ بازرسی از مراکز تولید و توزیع مواد خام دامی انجام شده است و همچنان این بازرسی‌ها ادامه دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و دستکش برای فروشندگان مواد دامی الزامی است اعلام کرد: شهروندان در صورت مشاهده عدم رعایت نکات بهداشتی توسط توزیع‌کنندکان مواد دامی، به سامانه تلفنی ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن