فرهنگ و هنر

لطف مکرر دادستانی، حق مسلم میراث فرهنگی

دادستان عمومی و انقلاب همدان، از بی توجهی و اهمیت ندادن مسئولان حوزه گردشگری به موضوع مهم کارتن به دست‌ها در شرایط کنونی خبرداد.

حسن خانجانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین ، با اشاره به برخود جدی پلیس و دادستانی با کارتن به‌دستان و خودروهایی که درمیادین داخل و یا ورودی‌های شهر همدان اقدام به جذب مسافر برای خانه مسافرها می‌کنند، بیان کرد: متاسفانه باتوجه به شرایط فعلی کشور تاکنون تعداد بسیار زیاد و فراوانی توسط پلیس جمع‌آوری شده و بیشتر آن‌ها در مرحله اول با اخذ تعهد آزاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری کارتن به‌دست‌ها به طور ویژه برعهده حوزه گردشگری بوده و ازجمله وظایف اداره کل میراث فرهنگی است، اظهار کرد: درحال حاضر مسئولان میراث فرهنگی در این رابطه چشم پوشی کرده و تمام وظایف را به دوش دادستانی و نیروی انتظامی سپرده‌اند و در عمل هیچ کاری را انجام نمی‌دهند.

خانجانی ادامه داد: متاسفانه تعداد کثیری از سازمان‌ها و ادارات دولتی وظایف ذاتی خود ازجمله اطلاع رسانی تخلف به مراجع قضایی، رسیدگی و برخورد با متخلفان را فراموش کرده و تنها از دادستانی انتظار رسیدگی به تمام امور را دارند؛ درحال حاضر حوزه گردشگری مسئله مهم کارتن به دستان را از یاد برده و دیگر اقدامی در این رابطه نمی‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن