اجتماعی

تکمیل پروژه به خواب رفته پل سردار همدانی، توسط شهردار وقت شروع شد

شهردار همدان با بیان اینکه تا پیش از شروع فعالیت شهرداری وقت، سه سال از کلنگ‌زنی پروژه سردار شهید همدانی گذشته و فقط ۲۰ درصد آن رشد کرده بود گفت: پل سردار شهید همدانی از دو سال گذشته به صورت جدی در حال تکمیل است و می توان گفت که شهرداری دوره کنونی تکمیل آن را از سر گرفته است.

به گزارش همدان‌آنلاین، عباس صوفی، سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان، مطرح کرد: پارکینگ آقاجانی بیگ نیز ۷۵ درصد از آن رشد کرده و تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد و همچنین پل غدیر که از دیگر پروژه های نیمه تمام بود تکمیل شده است.

وی با اشاره به اینکه تکمیل پروژه نیمه تمام پل غدیر از ضروریات امور شهرداری بود یادآور شد: اگر پل غدیر تکمیل نمی‌شد باید آن را در سال جدید و یا سال گذشته با بودجه دو برابر تکمیل می‌کردیم.

وی مطرح کرد: اتفاق مسائل و مشکلات در دوسال اخیر برای هیچ یک از دوره‌ها نبوده و مسائل اقتصادی مهم‌ترین عامل در کاهش سرعت روند اجرایی بوده به‌طوری که قیمت آهن‌آلات، از فروردین ۹۶ تا ۹۹، ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

شهردار همدان از افزایش ۲۰۰درصدی قیمت مسکن از سال ۹۶ تا کنون خبر داد و گفت: مشکلاتی از قبیل مسائل اقتصادی، کرونا و سیل در این دوره از شهرداری روند پروژه‌های اجرایی را کند کرد

وی ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های شهرداری در مقابل میزان درآمدهای آن کاهش یافته است و از سال ۹۶ تا کنون قیمت مالیات از ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

صوفی با اشاره به اقدامات انجام شده در ۲ سال گذشته عنوان کرد: بازگشایی معابر و ورودی‌های شهر، ساماندهی آب‌های سطحی که قرارداد آن در سال ۹۰ نوشته شده و در سال ۹۷ با هزینه ۲۰ میلیاردتومان انجام شد، پیاده راه سازی، توسعه فضای سبز، تکمیل تالار قرآن، آسفالت معابر، افزودن ۱۴ پارک تفریحی و احداث ۱۷ زمین ورزشی از جمله اقدامات انجام شده توسط شهرداری است.

شهردار مطرح کرد: خرید ۱۸ ماشین آلات سنگین از جمله ماشین نمک‌پاش، باسور، ساماندهی سایت زباله و استاندارد سازی سایت آتش‌نشانی از دیگر اقدامات است.

وی با بیان اینکه همدان جز استان‌های برتری بود که در زمینه مبارزه با کرونا از آن تقدیر و تشکر شد افزود:یکی دیگر از اقداماتی که می‌توان به آن اشاره کرد، سامانه ۱۳۷ شهرداری است که در لحظه پاسخگوی شهروندان و آماده خدمات رسانی به آنها است و تا کنون حدود ۱۵۰ هزار تماس با این سامانه گرفته شده است.

صوفی توضیح داد: یکی از افتخارات این دوره از شهرداری استفاده از مدیران جوان و مدبر است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن