اجتماعی

همت بلند خیرین ملایری در کاهش آلام اقشار نیازمند

این روزها با توجه به شیوع کرونا و افزایش شمار بیکاران در جامعه و از سوی دیگر با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی و توجه به اقشار نیازمندان، خیرین ملایری کمر همت بسته اند و وارد میدان عمل شده اند.

علاوه بر اجرای دو مرحله ” رزمایش کمک های مومنانه” با نظارت سپاه ناحیه ملایر و همکاری سایر دستگاه های اجرائی، کانون ها و مجمع های خیرین نیز آستین همت بالا زده و در ماه خیر و رحمت الهی سفره های نیازمندان را از مهر و عطوفت خود سرشار کرده اند و این روند کمک رسانی همچنان تا پایان ماه ادامه دارد.

در همین زمینه مسئول کانون نذر و وقف دستگاه آستان قدس رضوی ملایر گفت: همزمان با میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)  در قالب طرح “سفره مهربانی ” با همکاری هیأت امنا و اعضای هیأت سید الشهداء، تعداد 700 بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

منوچهر صحرانورد در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: این بسته ها شامل برنج، گوشت، رب گوجه فرنگی، ماکارونی و … جمعاً به مبلغ 140 میلیون تومان بود که با مشارکت 50 درصدی آستان قدس رضوی در ملایر و 50 درصد کمک های خیرین شهرستان، به یاد 1100 شهید ملایر تهیه شد.

وی با بیان اینکه این بسته های معیشتی توسط خادم یاران رضوی و کانون آستان قدس ملایر بین نیازمندان شهرستان که قبلاً شناسائی شده بودند توزیع شد، خاطرنشان کرد: همچنین 114 بسته به هرکدام به مبلغ 260 هزار تومان مجموعاً  به ارزش 30 میلیون تومان در زاد روز امام امام حسن مجتبی(ع) توسط کمیته خواهران دفتر آستان قدس رضوی بین جامعه هدف در ملایر توزیع شد.

صحرانورد با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم حمایت و رسیدگی به نیازمندان و افراد آسیب پذیر در شرایط سخت پیش آمده، افزود: خیرین ملایر همراه در زمینه کمک رسانی و نوع دوستی، پیش قدم بوده و هستند و در این راستا گام های زیادی برداشته اند.

توزیع 130 سبد کالا بین بیماران نیازمند

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر نیز از تهیه و توزیع 130 سبد کالا بین بیماران نیازمند ملایر به همت خیرین حوزه سلامت خبر داد و گفت: ارزش هر بسته مواد غذایی به میزان 350 هزار تومان، برای بیماران سرطانی نیازمند، امروز مقارن با پانزدهم ماه رمضان مصادف با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع)توزیع شد.

دکتر عباس آذرهمایون افزود: این بسته ها شامل برنج ده کیلو گرمی به ارزش 150 هزار تومان، چای نیم کیلو گرمی به ارزش 40 هزار تومان، شکر سه کیلو به ارزش 11 هزار تومان، قند پنج کیلو گرمی به ارزش 34 هزار تومان،روغن دو عدد به ارزش 18 هزار تومان، رب گوجه فرنگی به ارزش10 هزار تومان، ماکارانی به ارزش 10 هزار تومان، پنیر یک کیلو گرمی به ارزش 17 هزار تومان و گوشت هر سهم به ارزش 60 هزار تومان بودند.

وی با بیان اینکه مجموع مشارکت های مردمی در ماه رمضان 35 میلیون تومان است و 10 میلیون تومان باقیمانده مشارکت های مرحله پیش از عید نوروز است، گفت: از خیرینی که در تهیه سبد کالا مشارکت داشته اند کمال تشکر و قدردانی را داریم‌.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه 500 خیّر به انحای مختلف با مجمع خیرین سلامت ملایر همکاری مستمری دارند و منشأ خدمات مانگاری شده اند، افزود: در حال حاضر60 بیمار سرطانی نیازمند، تحت پوشش این مجمع هستند.

آذرهمایون با بیان اینکه در حال حاضر از سرارسر کشور خیّر جذب کرده ایم، خاطرنشان کرد: خیرین در هر نقطه از کشور می توانند به منظور کمک به بیماران مستضعف ملایر، کمک های نقدی خود را به شماره حساب: ۰۱۰۹۲۶۰۱۱۶۰۰۰ و یا شماره کارت : ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۳۰۴۷۲، واریز کنند.

تهیه و توزیع 6 هزار پرس غذا در بین نیازمندان توسط یک مسجد

روحانی مسجد فاطمه الزهرا(س) ملایر نیز از توزیع 6 هزار پرس غذا آماده و در بین نیازمندان خبر داد و گفت: مسجد فاطمه الزهرا(س) یکی از این مساجد است که در ایام شیوع کرونا فعالیت آنان تعطیل نشده و علاوه بر تهیه بیش از هزار بسته معیشتی، در شب‌های ماه رمضان غذای گرم پخت می‌کنند و در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد چهاردولی با بیان اینکه در این مسجد مرکز نیکوکاری مهر مهدوی فعالیت داشته و طی ایام مختلف سال کارهای خیر انجام می‌گیرد، اظهارکرد: مجموعه فرهنگی مسجد فاطمه الزهرا(س)  به همراه بسیجیان این مسجد از ابتدای شیوع ویروس کرونا صحنه‌های زیبایی از ایثار و فداکاری خلق کردند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا به همت خیران این مسجد و در لبیک به پیام رهبری تاکنون هزار بسته غذایی تهیه و توزیع‌شده است، افزود: ارزش هر یک از بسته‌های غذایی 250 هزار تومان بوده که در بین نیازمندان حاشیه شهر توزیع شد.

چهاردولی خاطرنشان کرد:به مناسبت ماه مبارک رمضان، اطعام دهی در بین نیازمندان و خانواده‌های نیازمند انجام و هر شب 200 پرس غذای گرم توزیع می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن