اجتماعی

۲۵۰ میلیون، توافق ضمنی یا هزینه مجوز ساخت؟

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه شهردار باید نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز در تمام نواحی اقدامی متوازن داشته باشد گفت: بر اساس گفته یکی از اعضای شورا، فردی با دادن ۲۵۰ میلیون تومان به شهرداری موفق به ساخت خانه در بلوار امام خمینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مریم نورالله زاده، سه‌سنبه ۲۳ اردیبهشت در صحن علنی شوراب اسلامی شهر همدان، بیان کرد: بر اساس این گفته، مشخص نیست که دریافت این مبلغ، توافق ضمنی شهرداری با سازنده بوده یا هزینه کسب مجوز برای ساخت منزل که باید شفاف‌سازی شود.

وی ادامه داد: بسیاری از شهروندان به خصوص در منطفه قاسم‌آباد، در ملاقات عمومی شورا معترض هستند که ساخت و سازهای غیرمجاز در بلوار امام خمینی(ره) بسیار زیاد است.

نورالله زاده خاطرنشان کرد: شهرداری باید همانطور که در دیگر مناطف نسبت به ساخت و سازهای غیرمجاز نظارت دارد، در این ۳ روستای الحاقی به همدان نیز توجه کافی داشته باشد.

وی توضیح داد: مدارک و ادله مستندی مبنی بر ساخت و ساز در بلوار امام خمینی(ره) از جمله فیلم در دست است که به راحتی می‌توان این موضوع را اثبات کرد.

این عضوشورای شهر با بیان اینکه شورا نماینده مردم است تصریح کرد: عملکرد نباید به صورت دو وجهی باشد چرا که بسیاری از شهروندان با مراجعه به شورا اعتراض دارند که چرا به برخی از افراد مجوز ساخت داده شده اما آنها موفق به کسب مجوز نشده‌اند.

وی اظهار کرد: پس از پیگیری‌های فراوان مبنی بر برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، گروه کنترل و نظارت مدعی شدند که برای انجام کار باید از منطقه تائیدیه بگیرند.

نورالله زاده در پایان با اشاره به اینکه تائید منطقه در واقع بهانه‌ای است تا شهردار به نوعی چراغ سبز به ساخت‌ و سازهای غیرمجاز نشان دهد افزود: در کمیسیون ماده ۱۰۰ تا کنون سابقه نداشته که کنترل و نظارت برای برخورد از منطقه اجازه بگیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن