اجتماعی

ارسال پلاسما توسط همدان به سایر استان‌ها

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان با بیان اینکه تنها همدان و کرمانشاه فرایند پلاسمادرمانی را شروع کرده‌اند گفت: ارسال پلاسما به سایر استان‌‌ها منوط بر تامین نیاز استان است

دکتر افشین محمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین،بیان کرد: تا کنون ۴۳۰ بهبودیافته کرونا در سطح استان شناسایی شده‌اند که تنها ۱۳۰ نفر از آنها واجد شرایط اهدای پلاسما هستند.

وی ادامه داد: تا کنون از این ۱۳۰ تن، فقط ۸ نفر اهدای پلاسما کرده‌اند و بانوان باردار، افرادی که سابقه بیماری دارند نمی‌توانند اهدای پلاسما بکنند.

محمدی تصریح کرد: باتوجه به اینکه همدان معین استان تهران است، در صورت اعلام نیاز و پس از تامین نیاز استان، ارسال اهدای پلاسما هم خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هر سال حدود ۵ هزار واحد خونی به تهران ارسال می‌شود خاطرنشان کرد: تا کنون درخواستی از سایراستان‌ها مبنی بر ارسال پلاسما نداشته‌ایم.

محمدی یادآور شد: ارسال پلاسما به صورت شبکه‌ای انجام می‌شود و فقط مختص به استان همدان نیست چرا که ما هم درصورت ضرورت می‌توانیم به سایر استان‌ها اعلام نیاز بکنیم‌.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان در پایان توضیح داد: اولویت با تامین نیاز استان است که از امروز اعلام نیاز بیمارستان‌ها شروع شده است

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن