اجتماعی

اهدای عضو، مظلوم واقع شده است

مسئول تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره روز اهدای عضو از خانواده اهداکنندگان تقدیر و تشکر کرد و گفت: اهدای عضو مظلوم واقع شده است.

دکتر مجیدی حمیدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین با شاره به مناسبت اهدای عضو بیان کرد: با توجه به خطر انتقال ویروس کرونا در اماکن شلوغ و تجمعات، امسال همایش و مراسمی در رابطه با تکریم ایثارگری بزرگی مانند اهدای عضو برگزار نشد.

وی ادامه داد: استفاده از بنرهای تبلیغاتی در پل‌‌های عابر پیاده و ناوگان اتوبوسرانی تنها اقدام برای تکریم این روز بود.

حمیدی با بیان اینکه اهدای عضو مظلوم واقع شده است عنوان کرد: متاسفانه زمینه‌های فرهنگ‌سازی برای این کار بزرگ بسیار ضعیف و کمرنگ است به‌طوریکه ببش از ۵۰ درصد بیماران مرگ مغزی اعضای سالم خود را به زیر خاک می‌برند.

وی مطرح کرد: تنها حدود ۴۵ درصد از خانواده بیماران مرگ مغزی، به اهدای عضو عزیزان خود رضایت می‌دهند که تلاش برای افزایش این درصد کار بسیار مهم و ارزشمندی است.

حمیدی تصریح کرد: تکریم و تقدیر از خانواده اهداکنندگان در دستور کار قرار گرفته که به محض سفید شدن وضعیت، این تکریم انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از اسفندماه سال گذشته به علت شیوع کرونا، فرایند اهدای عضو متوقف شده است.

حمیدی در پایان با بیان اینکه به محض سفید شدن وضعیت فعالیت اهدای عضو شروع می‌شود افزود: در استان‌هایی که وضعیت بیماری سفید است اهدای عضو انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن