اجتماعی

خریداران و فروشندگان چوب در سطح تویسرکان ساماندهی می شوند

فرماندار تویسرکان بابیان اینکه ورود و خروج چوب از تویسرکان زیاد است و نگاه هرکسی را که وارد شهر می شود به خود جلب می کند افزود:براساس آمار استخراج شده بیش از ۷۰ درصد درختان قطع شده درختان غیر مثمر و یا مربوط به طرح سرشاخه کاری بوده است ولی بااین حال این امر بایدمدیریت وساماند هی شود وبااستعلام لازم این افراد از ثبت احوال جهت ساماندهی آنهامیتوان اقدام کنیم.


به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین تویسرکان سیدرسول حسینی گفت :هیچ باغداری حق قطع درختان مثمر را نداردو با افراد خاطی برخورد می شودو بر اساس قانون نظام صنفی به مکان‌هایی که محل عرضه چوب به صورت مسقف یا محصور باشند پروانه داده می شود.
حسینی باتاکیدبراینکه فروشندگان در صورتی که امکان مسقف کردن ندارند باید محل را محصور نموده و دوربین مداربسته نصب نمایند تا پروانه برایشان صادر شود.
فرماندار تویسرکان بابیان اینکه بارنامه هایی که هنگام خروج چوب از شهرستان توسط شهرستان های دیگر صادر شده باشد را ملاک عمل قرار نمی دهد افزود: بارنامه باید از تویسرکان صادر شود که در صورت مشاهده خلاف این موضوع با افراد خاطی بر خورد می شود.

فرماندار تویسرکان ضمن انتقاد از اتحادیه مربوطه در تویسرکان گفت: اتحادیه های ما در شهرستان تعطیل است و در این زمینه باید تصمیم قاطع گرفته شود.
پیگیر نبودن مصوبات
حسینی یکی از مشکلات شهرستان را پیگیری نشدن مصوبات جلسات دانست و تاکید کرد:مصوبات جلسات باید جهت عملی شدن پیگیری شوند.
حسینی با اشاره به اینکه امسال ۲ پرونده قاچاق چوب منجر به صدور رأی شده است افزود:چوبهای قاچاق به نفع دولت ضبط و قاچاقچیان جریمه و پس از طی مراحل قانونی چوب ها از طریق مزایده به فروش می رسد.

عشایر ذخایر انقلاب هستند

فرماندارتویسرکان درپایان از خسارت‌هایی که در برخی نقاط عشایر به منابع طبیعی و شهرستان وارد آمده است افزود:عشایر واقعی دارای پروانه چرا و شناسنامه هستند وبایدبه این نکته توجه داشت که عشایر ذخایرانقلاب هستندو مشکلاتی که عشایر در محدوده شهر ایجاد می کنند شهردار با نیروی انتظامی تماس بگیرد و نیروی انتظامی موظف است ظرف مدت حداکثر یک ربع در محل حضور یابد وبررسی های لازم را اتخاذ نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن