اقتصادی

مستاجران را دریابید

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه وضعیت اجاره‌نشینی و املاک نابسامان است گفت: متولیان مسکن چاره‌ای برای قیمت‌های نجومی اجاره‌نشینی و مسکن بیابند.

اکبرکاوسی امید در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با بیان اینکه صاحبان مسکن با پیشنهاد قیمت‌های نجومی مستاجران خود را در مضیقه می‌گذارند بیان کرد: روزانه بسیاری از مردم به شورای شهر مراجعه کرده و خواستار وام برای تامین ودیعه و یا اجاره‌بهای خانه هستند.

وی ادامه داد: مراجعه کنندگان از این وضعیت نابسامان مسکن گلایه دارند و می‌گویند که صاحب‌خانه آنها برای تمدید اجاره‌نامه دوبرابر قیمت ودیعه سال گذشته را مطالبه کرده‌اند.

کاوسی افزود: تنها راه چاره این تورم غیرمنطقی این است که کارشناسان دادگستری در هر منطقه از شهر، سقفی معین را بابت اجاره و یا ودیعه مشخص کنند و چنانچه مبلغی بیش از میزان تعیین‌شده به مستاجران پیشنهاد شود، تخلف محسوب شده و بتوان با آنها برخورد قانونی کرد.

وی تحول در این اوضاع نابسامان را نیازمند دخالت نمایندگان مجلس دانست و عنوان کرد: نمایندگان مجلس باید قانونی را مبنی بر اخذمالیات از خانه‌های خالی پیشنهادکنند تا صاحبان مسکن سودی در نگهداشتن خانه‌های خالی نداشته باشند.

کاوسی یادآور شد: شورای اسلامی شهر همدان در نظر دارد، جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس،کارشناسان ومسئولین متولی در راستای چاره‌اندیشی برای اوضاع مسکن برگزار کند.

این عضو شورای شهر در پایان بیان کرد: قیمت سرسام آور مسکن، شهروندان را ناچار به چادرنشینی کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن