اجتماعی

غرق شدن جوان 25 ساله در سد کلان

سرپرست سازمان آتش نشانی ملایر گفت: شامگاه دیروز رأس ساعت 19:30 دقیقه طی تماس تلفنی یکی از شهروندان مستقر در سد کلان ملایر با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، غرق شدن یک نفر در سد کلان گزارش شد.
حسین روستائی در گفت و گو پایگاه خبری همدان آنلاین، افزود: به محض اطلاع سریعا 2 تیم از غواصان مجرب سازمان با تجهیزات کامل و قایق به محل اعزام شدند و به محض رسیدن سه نفر از غواصان با بستن و تجهیزکردن خود به وسایل امدادی به درون سد رفتند.
این مقام مسئول با بیان اینکه امدادگران پس از جستجو و تلاش موفق شدند جسد بی جان فردی 25 ساله را در درون سد به بیرون انتقال دهند، اظهارکرد: پس از معاینه توسط تیم ۱۱۵ مستقر شده در سد، فوت این جوان تأیید با هماهنگی نیروی انتظامی جسد وی را به سرد خانه بهشت هاجر انتقال داده شد.
سرپرست سازمان آتش نشانی ملایر یادآورشد: در این زمینه در چندین نوبت اطلاعیه و فراخوان به افرادی که قصد رفتن به سد را دارند مکرراً هشدار داده شده است که با توجه به داشتن علائم خطر، شنا کردن در این سد ممنوع است، اما متأسفانه شهروندان و مسافران بازهم به علائم هشدار توجه کرده و هرساله شاهد اینچنین حوادث ناگواری هستیم.
روستائی توضیح داد: گردشگران در فصل گرم تابستان بیشتر مكان هایی با قابلیت شنا كردن را برای گردش انتخاب می كنند كه متاسفانه برخی افراد به دلیل عدم آشنایی با فن شنا، در نقاط ممنوع باعث ایجاد حوادث جبران ناپذیری می شوند.
وی با اشاره به اینکه نصب تابلوی شنا ممنوع تزئینی و شعار نیست و توجه به ممنوعیت باید مورد توجه گردشگران و همه قشرهای مردم قرار گیرد، گفت: بسیاری از خانواده ها تابلوی ممنوع بودن شنا را در کنار سد و آبگیرها می‌بینند اما تصور می کنند که خطر برای دیگران است و آنان حاشیه امن دارند و به یکباره غافلگیر می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن