اجتماعی

افتتاح دومین نمایشگر کیفیت هوای استان در ملایر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر با بیان اینکه به مناسبت هفته محیط زیست، دومین نمایشگر کیفیت هوای استان همدان با حضور جمعی از مسئولین در ملایر افتتاح شد، گفت: این دستگاه کیفیت و شاخص‌های هوا را نشان می‌دهد و در صورت ناسالم بودن هوا، وضعیت هشدار به کمیته اضطرار استان همدان اطلاع ‌رسانی می ‌شود.

عباس نجاری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین، با بیان اینکه این طرح با حدود ۷۰ میلیون تومان اعتبار با مشارکت و همراهی شهرداری ملایر اجرا شد، اظهارکرد: نمایش اطلاعات کیفیت هوای این شهرستان موجب می‌شود مردم نسبت به حفظ هوای پاک و محیط زیست کمک بیشتری داشته باشند.

وی افزود: ۳۶ درصد صنعت استان همدان در ملایر بوده و انتخاب واحدهای سبز از بین واحدهای صنعتی و خدماتی یکی از برنامه‌های در دست اقدام ما به شمار می رود.

نجاری با اشاره به پایش مستمر واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی از نظر زیست محیطی، افزود: با کمک و همراهی بخش خصوصی و آزمایشگاه‌های معتمد سازمان، پایش‌های محیط زیست از این واحدها بیشتر شده است.

وی در ادامه بیان کرد: محیط زیست یک سرمایه‌ ملّی و یک میراث ماندگار برای نسل‌های آینده است و باید در حفظ و نگهداری این سرمایه‌ی عظیم تلاش کنیم.

نجاری با اشاره به اهمیت مراقبت از مناطق حفاظت شده، افزود: شهرستان ملایر به لحاظ مناطق حفاظت شده در استان همدان، جایگاه نخست را دارد و این یک ظرفیت بزرگ برای آیندگان است.

رییس حفاظت محیط زیست ملایر  برگزاری مسابقه حفظ محیط زیست در رشته‌های مختلف در فضای مجازی‌، بازدید از مناطق حفاظت شده، دیدار با خانواده شهدای محیط زیست و تقدیر از آنها را از مهمترین برنامه‌های هفته محیط زیست در ملایر عنوان کرد.

نجاری خاطرنشان کرد: امروز با حضور مسئولین نخستین نمایشگاه عکس حیات وحش ملایر گشایش یافت و از ۱۸ تا ۲۳ خرداد در سرای فرهنگ و هنر، واقع در خیابان شهید رجایی آماده بازدید علاقه مندان است.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته‌ محیط زیست فرماندار ملایر، کارکنان و محیط‌بانان محیط زیست شهرستان از منطقه‌ حفاظت شده‌ لشگردر ملایر بازدید کردند، گفت: در حاشیه این بازدید از زحمات ” غیاثوند”، رئیس محیط بانی منطقه‌ لشگردر، تقدیر به عمل آمد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن