اجتماعی

مرغ سبز نداریم

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مرغ سبزی در مرغداری‌ها پرورش نمی‌یابد گفت: مرغ‌های سبز بدون آنتی بیوتیک هستند.

دکتر محمودرضا رسولی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین با بیان اینکه اکنون تولید مرغ سبز ممنوع است اظهار کرد: در روزهای نه چندان دور برخی از مرغداری‌ها با نظارت دامپزشکی اقدام به تولید مرغ سبز و یا بدون آنتی بیوتیک می‌کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر برخی از مرغداری‌ها به علت زیرساخت‌های بهداشتی مناسب، کمترین مصرف آنتی بیوتیک را دارند اما اداره کل دامپزشکی مجوزی مبنی بر تولید مرغ ارگانیک و یا سبز به هیچ یک از واحدهای تولیدی نداده‌ایم.

رسولی با اشاره به اینکه بر اساس طرح کیفیت بهداشت، مرغ در سطح کشور به سه دسته a، +a وb  تقسیم شده‌اند عنوان کرد: بر اساس امکاناتی که در کشتارگاه وجود دارد مرغ‌های تولیدی در این رده بندی قرار می‌گیرند که هر یک ماندگاری متفاوتی دارند و دسته +a و a بهترین نوع تولید هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی مرغداری‌های استان، متاسفانه پرورش مرغ در رده a نداریم چرا که باید تفاوتی در تولید و فروش این 3 دسته وجود داشته باشد تا تولیدکنندگان مرغ، انگیزه‌ای برای پرورش مرغ با کیفیت داشته باشند.

رسولی خاطرنشان کرد: یکی از مرغداری‌های استان زیرساخت تولید مرغ با کیفیت را دارد اما چون میزان افت مرغ دسته aبرای تولید کننده بالا و برای مصرف کننده کم است، از این تولید استقبالی تا کنون نشده است.

وی با بیان اینکه سازمان صمت باید چاره‌ای برای  افزایش انگیزه در تولیدکنندگان برای تولید مرغ با کیفیت داشته باشد افزود: شهروندان به دنبال کالای با کیفیت است و قطعا در صورت حمایت از تولیدکنندگان در این زمینه، شاهد رضایتمندی مردم خواهیم بود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن