سلامت و پزشکی

علائم جدید کووید-19/ بازگشت محدودیت‌ها جنبه کشوری دارد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان خستگی زیاد و بروز مشکلات گوارشی را از علائم جدید کووید-19 دانست.

منوچهر کرمی در گفت و گو با پایگاه خبری‌همدان‌آنلاین، با اشاره به شناسایی علائم جدید این بیماری، مطرح کرد: خوشبختانه به‌دلیل حساسیت مردم و تجارب قابل توجه بدست آمده پزشکان از این ویروس، علائم جدیدی در این رابطه مورد شناسایی قرار گرفت که از جمله آن می‌توان به خستگی زیاو و مشکلات گوارشی اشاره کرد.

وی با تاکید براینکه گاها این بیماری در افراد بدون هیچ گونه علائم وجود داشته و در ظاهر بیمار با یک فرد سالم اشتباه گرفته می‌شود، اظهار کرد: مردم باید همچنان به نکات بهداشتی توجه کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند؛ عدم مراجعه به مهمانی‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز همچنان امری ضروری است.

کرمی با اشاره به افزایش مراجعات و آمار مبتلایان به کرونا ویروس و به دنبال آن اعمال مجدد محدودیت‌ها، گفت: اعمال مجدد محدودیت‌ها در دستان مسئولان استانی نبوده و به نظر ستاد ملی مبارزه با کروناویروس بستگی دارد؛ لازم به ذکر است دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سیناهمدان پیشنهاداتی را برای ستاد ملی مبارزه با کروناویروس ارسال کرده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان ادامه داد: الزام ادارات به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، الزام فروشگاه‌ها، بانک، کلینیک و مطب‌ها به رعایت تمام نکات بهداشتی، تولید و نصب مجدد بنر و بروشورهای حاوی ضرورت استفاده از ماسک و دستکش از پیشنهادات این دانشگاه به ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن