فرهنگ و هنر

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ملایر مطرح کرد: دشمنان درصدد تهی کردن انقلاب از عقبه فرهنگی و دینی هستند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ملایر گفت: امروز دشمنان با شیوه های مختلف اعم از سینما، هنر و فضای مجازی، درصدد تهی کردن انقلاب اسلامی از عقبه فرهنگی و دینی هستند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین روح الله نجفی مقدم بعدازظهر یک شنبه یکم تیر ماه  به مناسبت روز ” تبلیغ و اطلاع رسانی دینی” در آئین تجلیل از فعالین فرهنگی، قرآنی و دینی ملایر، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری رصد و مقابله هوشمندانه با تهاجمات فرهنگی، فرهنگی، رسانه ای، تبلیغاتی و فکری دشمنان انقلاب و نظام، رسالت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی و مبلغین آن است.

وی با اشاره به این هشدار مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در این برهه حساس وظیفه خطیر ما در این سازمان، جدی گرفتن توطئه های دشمنان و تبلیغ درست برای جهانی شدن دین مبین اسلام است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 130 هیأت شناسنامه دار در سطح این شهرستان فعالیت مشغولند، گفت: هر سال در طول فصل تابستان و ایام محرم بیش از 70 روحانی بومی و غیربومی به منظور تبلیغ دین مبین اسلام، پاسخگویی به سوالات، رفع شبهات دینی و برگزاری مراسم متخلف در سطح شهرستان ملایر اعزام می شوند.

وی برنامه های هفته تبلیغات اسلامی و اطلاع رسانی دینی را برشمرد و گفت: در طول این هفته 6 نشست تخصصی با 15 هیأت فعال شهرستان، مداحان مشهور و و روحانیون، هیأت اندیشه ورزان سازمان، پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، کارگروه های قرآنی و فعالان فرهنگی خواهر برگزار می کنیم.

 نجفی مقدم از برگزاری 5 برنامه شاخص شامل تجلیل از روحانوین و هیأت های مذهبی برتر و فعالان فرهنگی، دینی  قرآنی و مداحان برتر به تعداد 30 نفر خبدر اد و اظهارکرد:  برگزاری نشست مشترک روحانیون مستقر و طرح هجرت با امام جمعه، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ روحانیون با فرماندار، و سرکشی به مبلغین نمونه از دیگر برنامه های ما در طول این هفته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ملایر به دیدار با خانوده شهید مدافع سلامت و دیدار با خانواده روحانی  شهید  یوسفی اشاره و خاطرنشان کرد: دیدار با امام جمعه ملایر، دیدار تمام روحانیون مستقر در محل تبلیغ خود با خانواده شهدا، از دیگر برنامه های ما به شمار میرود.

” دین کامل”؛ گمشده امروز جهان بشریت

در ادامه امام جمعه ملایر با بیان اینکه گمشده امروز جهان بشریت در عصر حاضر” دین کامل” است، گفت:  در این راستا به دو نیرو نیازمندیم که شامل  شامل افراد متخصص، کارشناسان، مبلغین و دین دانان و افراد دیندار و دغدغه مند است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر برقراری با بیان اینکه این دو گروه افراد باید در کنار هم برای پیشرفت دین سالم و جهانی سازی آن تلاش کنند، ادامه داد: راه تبلیغ دین باز است و اگر می خواهیم عزت بیابیم، باید پرچم این راه را با افتخار در دست بگیریم.

وی با بیان اینکه امروزه هر فردی با هر توان و بضاعتی که دارد در هر کسوت، حرفه و شغلی با هر ابزاری که برایش مقدور است می تواند مبلغ دین اسلام باشد و باید جهانی سازی این دین و زمینه سازی برای ظهر امام زمان (عج) تلاش کند و قدمی بردارد.

امام جمعه ملایر با اشاره به اینکه بنیانگذار دین مبین اسلام، پیامبر اکرم (ص) و احیاگر آن امام صادق(ع)  بودند، گفت: کسی که این دین را جهانی می کند امام زمان (عج) است و در حقانیت این دین همین بس که پیامبر و ائمه معصومین(ع) ما تمام هستی، جان و مال خود را در راه اسلام و خدا اعطا کردند.

برقراری  با بیان اینکه هر کاری برای اسلام و رضای خدا انجام شود مانگار است، افزود: هر کسی در این مسیر به “حبل الله متین” چنگ زند، در دنیا و آخرت عزیز می شود و زندگی اش برکت می یابد.

وی با تأکید بر اینکه زندگی فاقد دین، عاری از ارزش است، گفت: هر فردی پایبند دین شد رشد می یابد و جاودانه می شود و نمونه بارز این امر ” سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی” است که جهانی شد.

امام جمعه ملایر شهید ” دکتر مصطفی چمران” را نمونه دیگری از افراد موفق و مومن معرفی کرد که در دوران طاغات متولد شد در بلاد کفر و در آمریکا تحصیل کرد اما هرگز گرفتار طاغوت نشد و برای دفاع از سلام و میهن خود به مقام والای شهادت رسید.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با حضور امام جمعه ملایر، روحانیون و اساتید دانشگاه از 30 نفر از فعالین فرهنگی، قرآنی و دینی شهرستان ملایر که برگزیده اقشار مختلف مردم در حرفه های گوناگون بودند، تقدیر به عمل آمد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن