اجتماعی

کمبود آتش‌نشان در شهرمریانج

شهردار مریانج با بیان اینکه استخدام نیروهای آتش نشانی در مقایسه با سایر ارگان‌‌ها متفاوت است گفت: تا کنون چندین مورد مکاتبه در راستای تامین نیرو با مسئولان متولی و استانداری داشته‌ایم.

محسن معصوم علیزاده در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مطرح کرد: استخدام آتش‌نشان علاوه بر آزمون‌های تخصصی نیازمند، سنجش فیزیکی داوطلبان است به همین علت تعداد معدودی از دواطلبان می‌توانند در این آزمون‌ها موفق شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود نیروی آتش‌نشان مواجه هستیم ادامه داد: در راستای تامین نیرو از سال گذشته چندین مورد با مسئولان متولی و استانداری مکاتبه و درخواست نیاز کرده‌ایم.

معصوم علیزاده تصریح کرد: در برخی از حوادث، به علت حجم آتش و وسعت حادثه ناچار به اعلام درخواست نیاز از نیروی آتش‌نشان همدان هستیم.

وی با اشاره به تجهیزات آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تجهیزات آتش‌نشانی به علت تخصصی بودن معمولا داخل کشور تولید نمی‌شود و ناچار به وارد کردن آنها از کشورهای دیگر هستیم.

شهردارمریانج عنوان کرد: وارد کردن تجهیزات آتش‌نشانی از خارج از کشور با توجه به تورم و نوسانات لحظه‌ای، نیازمند اختصاص بودجه‌ای کلان است.

معصوم علیزاده در پایان یادآورشد: با توجه به اعلام درخواست نیاز امیدواریم این مشکل حل شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن