اجتماعی

عدم رسیدگی به حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم با بیان اینکه دولت موظف است به تعهدات خودش در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عمل کند، گفت: تاخیر در اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست.

کیومرث سرمدی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین درمورد انتشار خبری از جانب رئیس سازمان برنامه بودجه مبنی بر اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو ماه آینده، گفت:
بنده معتقدم بازنشستگان در گروه‌های مختلف شغلی ازسرمایه‌های کشور هستند و باید از تجارب و سوابق آنها در جهت پیشرفت کشور بهره مند شویم.

نماینده مردم شهرستان اسدآباد در مجلس یازدهم با اشاره به وضعیت معیشتی نامناسب بازنشستگان، اظهار کرد:
متاسفانه حقوق و درآمد بازنشستگان در شرایط فعلی کفاف زندگی حداقلی را نمی‌دهد و آنها را با مشکلات معیشتی بسیاری درگیر کرده است.
همچنین باید این موضوع را در نظر بگیریم که هرچقدر سن افزایش پیدا می‌کند هزینه‌های درمانی و اداره زندگی به مراتب افزایش پیدا می‌کند. متاسفانه در سال‌های اخیر علیرغم وجود قانون و زمینه‌های اجرای همسان‌سازی، دولت به بهانه های مختلف طفره رفته و غفلتی عامدانه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه دولت توجهی به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ندارد، افزود:
مجلس از ابزار نظارتی خود در مجاب کردن دولت برای اجرای قانون و رفع مشکلات معیشتی بازنشستگان استفاده می‌کند.

و با تاکید بر اینکه قانون همسان سازی باید بر اساس لایحه خدمات کشوری اجرا شود، اظهار کرد: متاسفانه لایحه خدمات کشوری تاکنون به تصویب مجلس نرسیده است. از این رو کمیسیون اجتماعی تصمیم دارد، در اولین فرصت این لایحه را بررسی و برای تصویب به صحن علنی تقدیم کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن