اقتصادی

دادستان، گرانی مسکن را متوقف کرد

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان ورود دادستان به مسئله گرانی مسکن  را عامل توقف افزایش قیمت و رکود در بازار مسکن دانست.

ابراهیم جمالی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به ابلاغ مصوبه افزایش اجاره بها تا سقف ۲۵ درصد از سوی دادستان، مطرح کرد: باوجود اینکه این دستور به نفع مشاورین املاک نیست، اما درحال حاضر علی‌رغم افزایش قیمت دلار، بازار مسکن  برخلاف سنوات گذشته از این موضوع متاثر نشده و در رکود به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه دستور دادستان به تمام بنگاه‌های مشاورین املاک ابلاغ و آنان موظف به اجرای دستور شده‌اند، مطرح کرد: تاکنون تخلفی در این رابطه مبنی بر عدم اجرای دستور دادستان ثبت نشده است؛ امید است با ادامه دار بودن رکود در بازار مسکن، قیمت‌ها کاهش یافته و آرامش حکم فرما شود.

جمالی با اشاره به دریافت کدرهگیری به صورت صوری توسط مستاجران از مشاورین املاک، تصریح کرد: در روزهای ابتدایی سال تحصیلی برخی از والدین اقدام به اخذ کدرهگیری صوری برای ثبت نام فرزندان خود در مدارس مورد نظر می‌کردند که با دستورمدیرکل آموزش و پرورش استان همدان، از این کار جلوگیری به عمل آمد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با تاکید براینکه کدرهگیری به منظور امنیت معامله درنظر گرفته شده است، عنوان کرد: درصورت اطلاع یافتن از اخذ کدرهگیری صوری با بنگاه‌ خاطی برخورد خواهد شد

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن