اقتصادی

نقش بانوان در رعایت پروتکل های بهداشتی

فرماندار تویسرکان در کارگروه امور بانوان و خانواده بیان داشت بانوان نقش تأثیرگذار وبه سزایی جهت رعایت وآموزش پروتکل های بهداشتی دربین اعضای خانواده دارند.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ، سیدرسول حسینی بابیان اینکه در شهرستان تویسرکان طرح غربالگری چندبار انجام و همچنان به طور مستمر ادامه دارد افزود: تویسرکان با داشتن آب و هوای خوب و جاذبه های طبیعی زیاد میزبان میهمانان بوده که خواهش ما از جامعه بانوان این است که اول مواظب خودتان باشید تا مبتلا نشوید و ناقل نیز نباشید و سپس باایجاد حساسیت وآگاهی رساندن به خانواده قدم اول رابرداشته تا درجامعه پروتکل بهداشتی رعایت وکرونا راشکست دهیم.

رسولی درادامه خاطرنشان کرد: تنها در این شهرستان برای دفن بیماران کرونایی دچار مشکل شدیم و پس از مراجعه به شورای تأمین مسئله حل گردید.
فرماندارتویسرکان با تاکید براینکه برگزاری مراسم و مناسبت ها در تالارها با یک چهارم ظرفیت بر اساس پروتکل جدید بهداشتی با رعایت فاصله اجتماعی بلامانع است افزود: بانوان در هم اندیشی و تبادل افکار در حل مشکلات و معضلات بسیار یاری رسانند.
رسولی تصریح کرد دهیاران وظیفه دارند روستاها را سم پاشی و گندزدایی کنند همچنین بنده اعتقاد دارم آموزش صحیح قدم اول هرکاری ست و روانشناسان یافته ها را منتقل و کارگاههای آموزشی با رعایت فاصله اجتماعی برگزار نمایند، هرکس بگوید من به آموزش نیاز ندارم کم لطفی کرده است، آموزش برای همه نیاز است.

فرماندارتویسرکان درادامه با تاکید بر‌این موضوع که استفاده از ماسک برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی شهرستان اجباری می شود، بازرسی سرزده از ادارات نیز صورت می‌گیرد افزود: به ارباب رجوع اداراتی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکنند و ماسک نزنند خدمات ارائه نمی شود، برای ورود به ادارات استفاده از ماسک اجباری است.

فرماندارتویسرکان درپایان با تاکید براینکه بانک ها از مشاغل پر خطرات است خاطرنشان کرد: در مشاغل پر خطر و پرتردد اتاق اصناف باید وارد شود، اتحادیه ها باید به صنف های خود اطلاع رسانی کند اگر صنفی پروتکل بهداشتی رعایت نکند را تعطیل می کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن