اقتصادی

مرغ و تخم‌مرغ، غذای لاکچری سفره‌های ایرانی

با توجه به افزایش قیمت بسیاری از اقلام غذایی در چند مدت اخیر، تنها امید فقیران و یا هر خانواده‌ای خرید تخم‌مرغ به قیمت مناسب بود اما با شروع زمزمه‌های گرانی این قلم، گرانی تخم‌مرغ تیتر یک رسانه‌ها شد و نام او در کنار افزایش قیمت دیگر اقلام جا خوش کرد، همچنین در پی آن، افزایش جهشی قیمت مرغ در کنار تخم مرغ دیگر باید آنها را در لیست غذاهای لاکچری سفره‌های ایرانی به حساب آورد.

گران فروشی نداریم

رئیس اتحادیه مرغ، ماهی و تخم‌مرغ استان همدان از قیمت مصوب مرغ و تخم مرغ خبر داد و گفت: طی بازرسی‌های اخیر هیچ یک از مرکز‌های توزیع مرغ در مرکز شهر گران فروشی نداشته‌اند.

جوادعاشوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، مطرح کرد: در حال حاضر قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ 11 هزار تومان و هر شانه به 21 هزارتومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: قیمت مرغ نیز هر کیلو 15 هزار تومان مصوب شده است و طی بازرسی‌های اخیر در مرکز شهر هیچ یک از مرکز تخلفی چون گران‌فروشی نداشته‌اند.

عاشوری تصریح کرد: این بازرسی‌ها در حال حاضر فقط از مرکز شهر بوده و ممکن است در حاشیه‌ی شهر برخی از مراکز قیمت مرغ را بیش از میزان تصویب شده افزایش دهند که بازرسی در روزهای آتی از آنها نیز انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بارهای تخم‌مرغ در ساعات بعدازظهر در مناطق مختلف توزیع می‌شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن