سلامت و پزشکی

فوت ۵۶ بیمار کرونایی در ۱ ماهه گذشته

نزدیک به ۵ ماه از ورود کرونا ویروس به کشور و به دنبال آن به استان همدان می‌گذرد؛ ویروسی همه گیر که همچنان علائم جدید آن به جهان معرفی و زوایای ناشناخته آن همچنان برای برترین پزشکان جهان ناشناخته باقی مانده است.

اکنون با بی توجهی اکثر شهروندان به این مسئله مهم جهانی، آمار مبتلایان و به‌دنبال آن متوفیان روزانه افزایش یافته و تیر خلاصی بر پیکر کادر درمان وارد شده است.

براساس مقایسه  آمار رسمی مبتلایان استان همدان از ۱۲ خرداد تا امروز (۱۰ تیر) ، ۶۵۷ نفر به کرونا ویروس مبتلا و ۵۶ همدانی نیز به همین دلیل جان خود را ازدست داده‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان از ابتلای ۱۷۳۴ نفر به کووید-۱۹ از ابتدای ورود کرونا ویروس به استان تاکنون خبرداد.

منوچهر کرمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به فوت ۱۶۸ همدانی به دلیل ابتلا به کروناویروس، بیان کرد: این ویروس گاها بدون هیچ گونه علائم در فرد باعث انتقال بیماری به سایرین می‌شود، از این رو اجتناب از حضور در مراسم‌های عروسی و عزا، مهمانی‌های دوستانه و خانوادگی به ویژه در فضای سر بسته، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک الزامی است.

وی تاکید کرد: خطر کرونا ویروس همچنان ادمه دار بوده و به مراحل پایانی خود نرسیده است.

این درحالیست که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا و رئیس مرکز بهداشت استان همدان در مصاحبه با پایگاه خبری همدان‌آنلاین مورخ ۱۲ خردادماه تعداد مبتلایان را ۱۰۷۷ و متوفیان ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ را ۱۱۲ نفر اعلام کرده بود.

از این رو می‌توان گفت که از یک ماه گذشته تاکنون ۶۵۷ نفر به کرونا ویروس مبتلا و ۵۶ همدانی نیز به همین دلیل جان خود را ازدست داده‌اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن