اجتماعی

شهر 10 هزار نفری با 4 آتش‌نشان

شهردار جورقان با بیان اینکه این شهر در ورودی پایتخت تاریخ و تمدن ویترین همدان است گفت: متاسفانه جورقان با کمبود نیروی آتش‌نشان مواجه بوده و تنها 4 آتش‌نشان دارد.

مجید قره‌باغی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به اینکه آتش‌سوزی‌ها در شهرجورقان، 5 درصد آتش‌سوزی‌های کل استان را در بر می‌گیرد مطرح کرد: این درصد قابل توجهی است چرا که با توجه به این حجم از آتش‌سوزی نیازمند نیروی آتش‌نشان بیشتری هستیم.

وی ادامه داد: تنها مشکل جذب نیروی آتش‌نشان، نبود اعتبار  و بودجه آن است و این در حالیست که تا کنون چندین بار به ارگان‌های متولی چون مدیریت بحران، استانداری و فرمانداری اعلام نیاز و متأسفانه هیچ نتیجه و پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

قره‌باغی با تأکید بر اینکه این شهر 10 هزار نفری نیازمند نیروی آتش‌نشان بیشتری است افزود: جورقان یکی از اصلی‌ترین ورودی‌های شهر همدان محسوب می‎‌شود و تعداد عملیات‌های اطفاء حریق آن به مراتب بیشتر از سایر شهرها بوده به‌طوریکه در سال گذشته 187 مورد آتش‌سوزی در سامانه شهر جورقان به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: از مسئولان و ارگان‌های متولی درخواست می‌کنیم تا مساعدت لازم را در تأمین نیروی انسانی و تجهیز آتش‌نشانان داشته باشند.

شهردار جورقان در رابطه با تجهیزات آتش‌نشانی در این شهر خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمینه تجهیزات، استاندارد کافی را نداریم و این شهر تنها دارای یک خودروی آتش‌نشان فرسوده است.

قره باغی در پایان با اشاره به اینکه شهر جورقان برخلاف شهرهای دیگر نیروی بسیار کمی دارد یادآور شد: بسیاری از عملیات‌های آتش‌نشانان شهر جورقان شامل حوادث محور همدان-تهران است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن