اقتصادیسیاسی

رئیس جمهور پاسخگوی وعده‌های فراموش شده باشد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ، رئیس جمهور را موظف به پاسخگویی در رابطه با چرایی افزایش قابل توجه قیمت دلار دانست.

احمد حسین فلاحی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، با اشاره به امضا 120 نفر از نمایندگان مجلس برای طرح سوال از رئیس جمهور، بیان کرد: شخصی که وعده حل تمام مشکلات اقتصادی را در مدت زمان 100 روزه می‌دهد، حال با گذشت 7 سال نه تنها موفق به کنترل بازار نشده بلکه شرایط را بدتر کرده است؛ از این رو رئیس جمهور باید با حضور در مجلس، پاسخگوی وعده‌ها و وظایف عمل نکرده خود باشد.

وی با بیان اینکه بازار افسارگسیخته دلار، مهم‌ترین موضوع و سوالات این طرح را شامل می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت دلار در کشورهای درحال جنگ همانند سوریه تغییری نداشته است، این درحالیست که ایران به عنوان هفتمین کشور قدرتمند اقتصادی دنیا با تغییر روزانه و قابل توجه نرخ ارز مواجه است.

فلاحی با اشاره به کاهش قیمت دلار تا مرز 5 هزار تومان هم‌زمان با ورود عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی، تصریح کرد: همزمان با این اتفاق، دولت به بانک مرکزی دستور خرید دلار با قیمت 10 هزارتومان را داده و مانع از کاهش قیمت آن شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه متاسفانه بدون هیچ دلیل قیمت تمام اقلام به دلار گره خورده است، عنوان کرد: دلیل این اتفاق را رئیس جمهور باید توضیح دهد؛ عمده مشکلات دلار پس از انتخابات ریاست جمهوری شروع شده و دولت در کنترل بازار کاری نکرده است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آزادانه و بدون محدودیت با کشوری که 40 سال با آن اختلاف داریم مذاکره کرده است، گفت: مجلس با جدیت خواهان پرسش از رئیس جمهور بوده و مطالبات خود را بیان می‌کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن