اجتماعی

سهم اعتبارات ملایر در سال جاری 68 میلیارد تومان است

فرماندار ملایر گفت: سهم این شهرستان در سال جاری از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی، ردیف‌های قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، سه درصد نفت و‌ گاز مبلغ ۳۳ میلیارد تومان و از اعتبارات ملی استانی شده‌ طرح‌های تملک سرمایه‌ای مبلغ ۳۵ میلیارد تومان است که سرجمع سهم اعتبارات امسال ملایر، ۶۸ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، قدرت الله ولدی بعدازظهر سه شنبه 17 تیر ماه در جلسه‌ کمیته‌ برنامه ریزی که با حضور مدیران دستگاه های اجرائی برگزار شد، افزود: کمیته برنامه ریزی تعیین کننده خط مشی شهرستان بوده و کلیه روسای ادارات و دستگاه های ذیربط باید در راستای تحقق برنامه‌های این کمیته و جذب اعتبارات ابلاغی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه کمیته برنامه ریزی، سند تدبیر و توسعه چراغ راهنما و نقشه راه شهرستان محسوب می شود، اظهارکرد: تدابیر لازم برای صرفه جویی در هزینه‌ها و پیشنهاد کاهش هزینه‌ها در چارچوب سیاست های مصوب دولت اتخاذ شده است.

فرماندار ملایر ادامه داد: مدیران شهرستانی باید پیگیر جذب اعتبار از استان باشند، زیرا بخشی از اعتبارات شهرستانی، بخشی استانی و بخش دیگر آن ملی است، بنابراین هرچه مدیران فعالتر و توانمند‌تر باشند، می ‌توانند بودجه بیشتری جذب کنند.

ولدی با اشاره به اینکه عدم جذب اعتبار، نشان ازعدم برنامه‌ ریزی مدیر دارد، گفت: مدیر باید تمام تلاش خود را انجام دهد که یک ریال از بودجه شهرستان برگشت داده نشود زیرا برگشت اعتبار به معنی این است که نسبت به توسعه شهرستان بی توجهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اولویت بندی یکی از نکات مهم حل مشکلات شهرستان است، بنابراین باید سطح انتظارات جامعه را در نظر گرفته و برنامه ریزی بر اساس حل مشکلات مردم در حوزه های موجود صورت بگیرد.

ولدی با تأکید بر اینکه در تخصیص بودجه، اولویت با پروژه های نیمه تمام است، گفت: پروژه هایی که در سال جاری به پایان می رسد پروژه‌های مهم و اثرگزار در توسعه شهرستان و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و جهش تولید هستند.

وی با بیان اینکه مسئولین باید در اجرای پروژه های خود جدیت را سرلوحه کارهای خود قرار دهند، تصریح کرد: حمایت و جذب سرمایه گذار برای تولید و اشتغال باید در اولویت باشد تا با افزایش روند سرمایه گذاری در منطقه، وضعیت کار و تولید در مسیر رشد قرار گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن